Daily Fragrance Scout
Alghabra Cuban Tobacco bottle

Alghabra Cuban Tobacco

Extrait de ParfumUnisexNiche

As of Sep 17, 2026: no full bottle of Alghabra Cuban Tobacco is in stock at the 1 retailer we track; the 1 ml decant is $10.99.

In stock now

No full bottle of Alghabra Cuban Tobacco is in stock anywhere we track. These have a full bottle in stock today, Alghabra first.

  • Alghabra

    2 providers

    Silver Guava

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Alghabra Silver Guava

    $149.99$3.00/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • Alghabra

    2 providers

    Blonde Bamboo

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Alghabra Blonde Bamboo

    $189.99$3.80/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • Alghabra

    2 providers

    Gray Plumeria

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Alghabra Gray Plumeria

    $189.99$3.80/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • Alghabra

    1 provider

    Ottoman Treasure

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Alghabra Ottoman Treasure

    $119.99$2.40/ml

Lowest price
$10.99

1 ml · decant only

Average price
$8.83/ml

per ml: 3 sizes cannot share a dollar average

Best value
$7.30/ml

at 10 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 27, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Sold out everywhere at 50 ml: the line shows the prices we recorded while it was listed, not a price you can buy at today.

$189.99
Jul 25, 202651 observationsOct 1, 2026

18 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$189.99
Average now:
$189.99
Trend:
flat

More from Alghabra

Other Alghabra fragrances we price across providers.

  • Alghabra

    2 providers

    Blonde Bamboo

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Alghabra Blonde Bamboo

    $189.99$3.80/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • Alghabra

    2 providers

    Silver Guava

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Alghabra Silver Guava

    $149.99$3.00/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • Alghabra

    2 providers

    Gray Plumeria

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Alghabra Gray Plumeria

    $189.99$3.80/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • Alghabra

    1 provider

    Golden Kiwi

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Alghabra Golden Kiwi

    $198.99$3.98/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within niche.

  • Clive Christian

    1 provider

    Blonde Amber

    Parfum · Unisex

    Bottle size for Clive Christian Blonde Amber

    $13.99$13.99/ml

    $19.99$10.00/ml

    $58.99$11.80/ml

    $111.49$11.15/ml

    $379.99$7.60/ml

  • Hind Al Oud

    1 provider

    Oud Zayed

    Parfum · Unisex

    Bottle size for Hind Al Oud Oud Zayed

    $349.99$7.00/ml

  • Bortnikoff

    1 provider

    Marrakesh Elixir

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Bortnikoff Marrakesh Elixir

    $12.99$12.99/ml

    $230.00$7.67/ml

  • Boadicea the Victorious

    2 providers

    Blue Sapphire

    EDP · Unisex

    Bottle size for Boadicea the Victorious Blue Sapphire

    $13.99$13.99/ml

    $59.99$12.00/ml

    $81.99$8.20/ml

    $678.99$6.79/ml