Daily Fragrance Scout
Ariana Grande Ari bottle

Ariana Grande Ari

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 2, 2026: the cheapest full bottle of Ariana Grande Ari is $58.99 for 50 ml at Fragrance Outlet ($1.18/ml, read Oct 2, 2026, 16:47 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Per millilitre the 100 ml works out at $0.64/ml against $1.18/ml for the 50 ml, so the 100 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 50 ml in 4 days of tracking is $58.99 on Sep 28; which is where it sits now.

Lowest price
$58.99

50 ml · 1 provider

Average price
$0.91/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.64/ml

at 100 ml

Biggest discount
−5%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$58.99
Sep 28, 20265 observationsOct 2, 2026
Lowest:
$58.99
Average now:
$58.99
Trend:
flat

Ariana Grande Ari: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Ariana Grande Ari?
The lowest live price we track as of Oct 2, 2026 is $58.99 for the 50 ml bottle at Fragrance Outlet (read Oct 2, 2026, 16:47 UTC), compared across 1 retailer. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
Is $58.99 a good price for Ariana Grande Ari?
The lowest price we have recorded for this listing in the 5 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Fragrance Outlet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Ariana Grande Ari cost?
Ariana Grande Ari starts at $58.99 for a 50 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Ariana Grande Ari?
The best value we track is $0.64/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Ariana Grande Ari cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Ariana Grande

Other Ariana Grande fragrances we price across providers.

  • Ariana Grande

    2 providers

    God Is A Woman Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Ariana Grande God Is A Woman Perfume

    $27.95$0.56/ml

    $36.95$0.37/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Ariana Grande

    2 providers

    Moonlight Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Ariana Grande Moonlight Perfume

    $27.95$0.28/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Ariana Grande

    2 providers

    Thank U Next Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Ariana Grande Thank U Next Perfume

    $28.95$0.58/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $36.95$0.37/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Ariana Grande

    2 providers

    Mod Vanilla Perfume

    EDP

    Bottle size for Ariana Grande Mod Vanilla Perfume

    $51.95$0.52/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Jean Paul Gaultier

    3 providers

    Le Male Elixir Absolu

    Parfum · Men

    Bottle size for Jean Paul Gaultier Le Male Elixir Absolu

    $4.99$4.99/ml

    $19.99$4.00/ml

    $33.99$3.40/ml

    $79.98$0.64/ml

    best of 3 providers at 125 ml

  • Kenzo

    2 providers

    Flower

    EDP · Women

    Bottle size for Kenzo Flower

    $9.09$1.82/ml

    $39.89$1.33/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $44.79$0.90/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $64.39$0.64/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Montale

    2 providers

    Dark Aoud

    EDP · Unisex

    Bottle size for Montale Dark Aoud

    $63.95$0.64/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Fragrance World

    1 provider

    Eau Blossom

    EDP · Unisex

    Bottle size for Fragrance World Eau Blossom

    $63.99$0.64/ml