Daily Fragrance Scout
Ariana Grande Mod Blush Perfume bottle

Ariana Grande Mod Blush Perfume

Eau de Parfum

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 2, 2026: the cheapest full bottle of Ariana Grande Mod Blush Perfume is $31.95 for 100 ml at FragranceShop ($0.32/ml, read Oct 2, 2026, 20:47 UTC), compared across 2 retailers.

The 100 ml ranges from $31.95 at FragranceShop to $59.95 at Perfumania, a $28.00 spread, 47% of the higher price, across 2 sellers.

The lowest we have recorded for the 100 ml in 56 days of tracking is $31.95 on Sep 21; which is where it sits now.

Lowest price
$31.95

100 ml · 2 providers

Average price
$45.95

across 2 providers at 100 ml

Best value
$0.32/ml

at 100 ml

Biggest discount
−17%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$59.95$31.95
Aug 7, 202655 observationsOct 2, 2026

2 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$31.95
Average now:
$45.95
Trend:
−$14.00 since Aug 7, 2026

Ariana Grande Mod Blush Perfume: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Ariana Grande Mod Blush Perfume?
The lowest live price we track as of Oct 2, 2026 is $31.95 for the 100 ml bottle at FragranceShop (read Oct 2, 2026, 20:47 UTC), compared across 2 retailers. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
Is $31.95 a good price for Ariana Grande Mod Blush Perfume?
The lowest price we have recorded for this listing in the 12 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceShop is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Ariana Grande Mod Blush Perfume cost?
Ariana Grande Mod Blush Perfume starts at $31.95 for a 100 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Ariana Grande Mod Blush Perfume?
The best value we track is $0.32/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Ariana Grande Mod Blush Perfume?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $31.95, tracking since Aug 6, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Ariana Grande Mod Blush Perfume cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Ariana Grande

Other Ariana Grande fragrances we price across providers.

  • Ariana Grande

    2 providers

    God Is A Woman Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Ariana Grande God Is A Woman Perfume

    $27.95$0.56/ml

    $36.95$0.37/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Ariana Grande

    2 providers

    Moonlight Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Ariana Grande Moonlight Perfume

    $27.95$0.28/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Ariana Grande

    2 providers

    Thank U Next Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Ariana Grande Thank U Next Perfume

    $28.95$0.58/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $36.95$0.37/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Ariana Grande

    2 providers

    Mod Vanilla Perfume

    EDP

    Bottle size for Ariana Grande Mod Vanilla Perfume

    $51.95$0.52/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • John Varvatos

    3 providers

    Vintage

    EDT · Men

    Bottle size for John Varvatos Vintage

    $75.99$1.01/ml

    $40.59$0.32/ml

    best of 3 providers at 125 ml

  • Hugo Boss

    2 providers

    Number One

    EDT · Men

    Bottle size for Hugo Boss Number One

    $55.95$0.56/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $39.99$0.32/ml

  • Calvin Klein

    2 providers

    Euphoria Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Calvin Klein Euphoria Perfume

    $27.95$0.56/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $40.95$0.41/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $51.95$0.32/ml

    $108.95$0.67/ml