Daily Fragrance Scout
Ariana Grande Mod Vanilla bottle

Ariana Grande Mod Vanilla

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 2, 2026: the cheapest full bottle of Ariana Grande Mod Vanilla is $68.99 for 100 ml at Fragrance Outlet ($0.69/ml, read Oct 2, 2026, 14:17 UTC), compared across 2 retailers.

Lowest price
$68.99

100 ml · 2 providers

Average price
$1.13/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.69/ml

at 100 ml

Biggest discount
−4%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$68.99
Sep 28, 20265 observationsOct 2, 2026
Lowest:
$68.99
Average now:
$68.99
Trend:
flat

Ariana Grande Mod Vanilla: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Ariana Grande Mod Vanilla?
The lowest live price we track as of Oct 2, 2026 is $68.99 for the 100 ml bottle at Fragrance Outlet (read Oct 2, 2026, 14:17 UTC), compared across 2 retailers. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
Is $68.99 a good price for Ariana Grande Mod Vanilla?
The lowest price we have recorded for this listing in the 5 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Fragrance Outlet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Ariana Grande Mod Vanilla cost?
Ariana Grande Mod Vanilla starts at $68.99 for a 100 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Ariana Grande Mod Vanilla?
The best value we track is $0.69/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Ariana Grande Mod Vanilla cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Ariana Grande

Other Ariana Grande fragrances we price across providers.

  • Ariana Grande

    2 providers

    God Is A Woman Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Ariana Grande God Is A Woman Perfume

    $27.95$0.56/ml

    $36.95$0.37/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Ariana Grande

    2 providers

    Moonlight Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Ariana Grande Moonlight Perfume

    $27.95$0.28/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Ariana Grande

    2 providers

    Thank U Next Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Ariana Grande Thank U Next Perfume

    $28.95$0.58/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $36.95$0.37/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Ariana Grande

    2 providers

    Mod Vanilla Perfume

    EDP

    Bottle size for Ariana Grande Mod Vanilla Perfume

    $51.95$0.52/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Cartier

    4 providers

    Pasha

    EDT

    Bottle size for Cartier Pasha

    $79.95$2.67/ml

    $69.00$0.69/ml

    best of 4 providers at 100 ml

  • Juliette Has A Gun

    3 providers

    Midnight Oud

    EDP

    Bottle size for Juliette Has A Gun Midnight Oud

    $69.29$0.69/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Paco Rabanne

    2 providers

    Invictus

    Parfum

    Bottle size for Paco Rabanne Invictus

    $102.95$2.06/ml

    $99.39$0.99/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $138.59$0.69/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • Akro

    2 providers

    Ink

    EDP · Unisex

    Bottle size for Akro Ink

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $24.99$2.50/ml

    $69.00$0.69/ml

    best of 2 providers at 100 ml