Daily Fragrance Scout

Bvlgari Pour Homme

Eau de ToiletteMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Bvlgari Pour Homme is $80.95 for 100 ml at FragranceShop ($0.81/ml, read 1 hour ago), compared across 2 retailers.

The 100 ml ranges from $80.95 at FragranceShop to $108.49 at FragranceNet, a $27.54 spread, 25% of the higher price, across 2 sellers.

Per millilitre the 100 ml works out at $0.81/ml against $1.68/ml for the 50 ml, so the 100 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 100 ml in 51 days of tracking is $80.95 on Sep 21; which is where it sits now.

Lowest price
$80.95

100 ml · 2 providers

Average price
$1.32/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.81/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$108.49$80.95
Aug 11, 202649 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$80.95
Average now:
$94.72
Trend:
−$13.77 since Aug 11, 2026

Bvlgari Pour Homme: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Bvlgari Pour Homme?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $80.95 for the 100 ml bottle at FragranceShop (read 1 hour ago), compared across 2 retailers. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $80.95 a good price for Bvlgari Pour Homme?
The lowest price we have recorded for this listing in the 11 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceShop is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Bvlgari Pour Homme cost?
Bvlgari Pour Homme starts at $80.95 for a 100 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Bvlgari Pour Homme?
The best value we track is $0.81/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Bvlgari Pour Homme?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $80.95, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Bvlgari Pour Homme cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Bvlgari

Other Bvlgari fragrances we price across providers.

  • Bvlgari

    3 providers

    Blv

    EDT · Men

    Bottle size for Bvlgari Blv

    $77.95$0.78/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Bvlgari

    3 providers

    Man In Black

    EDP · Men

    Bottle size for Bvlgari Man In Black

    $15.39$3.08/ml

    $34.29$2.29/ml

    $69.95$1.17/ml

    best of 3 providers at 60 ml

    $94.49$0.94/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $135.79$0.91/ml

  • Bvlgari

    3 providers

    Man Rain Essence

    EDP · Men

    Bottle size for Bvlgari Man Rain Essence

    $16.79$2.10/ml

    $131.95$1.32/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Bvlgari

    2 providers

    Au The Bleu

    EDC · Unisex

    Bottle size for Bvlgari Au The Bleu

    $75.00$0.50/ml

    best of 2 providers at 150 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Donna Karan

    2 providers

    Cashmere Mist

    EDP · Women

    Bottle size for Donna Karan Cashmere Mist

    $62.99$2.10/ml

    $76.29$1.53/ml

    $100.09$1.00/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $162.99$0.81/ml

  • Jean Paul Gaultier

    1 provider

    PRIDE EDITION 2023

    EDT · Men

    Bottle size for Jean Paul Gaultier PRIDE EDITION 2023

    $81.19$0.81/ml

  • Paco Rabanne

    1 provider

    Olympea Aqua Legere

    EDP · Women

    Bottle size for Paco Rabanne Olympea Aqua Legere

    $64.99$0.81/ml

  • John Varvatos

    1 provider

    Oud

    EDP · Men

    Bottle size for John Varvatos Oud

    $100.79$0.81/ml