Daily Fragrance Scout
Chloe Atelier Des Fleurs Chene bottle

Chloe Atelier Des Fleurs Chene

Eau de ParfumUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Sep 30, 2026: the cheapest full bottle of Chloe Atelier Des Fleurs Chene is $207.19 for 150 ml at FragranceNet ($1.38/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$207.19

150 ml · 1 provider

Average price
$207.19

across 1 provider at 150 ml

Best value
$1.38/ml

at 150 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 11, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 150 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$207.19
Aug 11, 202648 observationsSep 30, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$207.19
Average now:
$207.19
Trend:
flat

Chloe Atelier Des Fleurs Chene: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Chloe Atelier Des Fleurs Chene?
The lowest live price we track as of Sep 30, 2026 is $207.19 for the 150 ml bottle at FragranceNet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $207.19 a good price for Chloe Atelier Des Fleurs Chene?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Chloe Atelier Des Fleurs Chene cost?
Chloe Atelier Des Fleurs Chene starts at $207.19 for a 150 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Chloe Atelier Des Fleurs Chene?
The best value we track is $1.38/ml per millilitre at the 150 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Chloe Atelier Des Fleurs Chene?
The lowest price we have recorded for the 150 ml size is $207.19, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Chloe Atelier Des Fleurs Chene cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Chloe

Other Chloe fragrances we price across providers.

  • Chloe

    2 providers

    Roses De Chloe

    EDT · Women

    Bottle size for Chloe Roses De Chloe

    $39.99$0.80/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $123.89$1.65/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Chloe

    2 providers

    Le

    Parfum · Women

    Bottle size for Chloe Le

    $25.19$2.52/ml

    $62.99$2.10/ml

    $124.99$1.25/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Chloe

    2 providers

    Love Story Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Chloe Love Story Perfume

    $59.95$1.20/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $80.95$1.08/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Chloe

    2 providers

    Nomade Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Chloe Nomade Perfume

    $40.95$1.37/ml

    $42.95$0.95/ml

    $56.95$0.76/ml

    best of 2 providers at 75 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Lancome

    2 providers

    La Vie Est Belle Vanille Nude

    EDP · Women

    Bottle size for Lancome La Vie Est Belle Vanille Nude

    $107.09$3.57/ml

    $127.39$2.55/ml

    $137.99$1.38/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Yves Saint Laurent

    2 providers

    Libre Flowers Flames

    EDP · Women

    Bottle size for Yves Saint Laurent Libre Flowers Flames

    $5.99$5.99/ml

    $123.95$1.38/ml

  • Marc Jacobs

    1 provider

    Perfect Perfume

    EDP

    Bottle size for Marc Jacobs Perfect Perfume

    $108.95$2.18/ml

    $137.95$1.38/ml

  • Andreea Rada

    1 provider

    Garnet Power

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Andreea Rada Garnet Power

    $89.99$1.38/ml