Daily Fragrance Scout
Christian Dior Diorella bottle

Christian Dior Diorella

Eau de ToiletteWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Christian Dior Diorella is $134.95 for 100 ml at Fragrance Outlet ($1.35/ml, read Oct 3, 2026, 11:17 UTC), compared across 2 retailers.

The 100 ml ranges from $134.95 at Fragrance Outlet to $154.69 at FragranceNet, a $19.74 spread, 13% of the higher price, across 2 sellers.

The lowest we have recorded for the 100 ml in 53 days of tracking is $134.95 on Sep 28; which is where it sits now.

Lowest price
$134.95

100 ml · 2 providers

Average price
$144.82

across 1 provider at 8 ml

Best value
$1.35/ml

at 100 ml

Biggest discount
−20%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 3, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$154.69$134.95
Aug 11, 202651 observationsOct 3, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$134.95
Average now:
$144.82
Trend:
+$1.33 since Aug 11, 2026

Christian Dior Diorella: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Christian Dior Diorella?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $134.95 for the 100 ml bottle at Fragrance Outlet (read Oct 3, 2026, 11:17 UTC), compared across 2 retailers. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
Is $134.95 a good price for Christian Dior Diorella?
The lowest price we have recorded for this listing in the 6 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Fragrance Outlet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Christian Dior Diorella cost?
Christian Dior Diorella starts at $134.95 for a 100 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Christian Dior Diorella?
The best value we track is $1.35/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Christian Dior Diorella?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $134.95, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Christian Dior Diorella cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Christian Dior

Other Christian Dior fragrances we price across providers.

  • Christian Dior

    3 providers

    Eau Sauvage

    EDT · Men

    Bottle size for Christian Dior Eau Sauvage

    $99.99$2.00/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $130.95$1.31/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $192.49$0.96/ml

  • Christian Dior

    3 providers

    Dior Homme

    EDC · Men

    Bottle size for Christian Dior Dior Homme

    $17.49$2.19/ml

    $119.69$1.60/ml

    $117.95$0.94/ml

    best of 3 providers at 125 ml

    $181.99$0.91/ml

  • Christian Dior

    3 providers

    Fahrenheit

    EDT · Men

    Bottle size for Christian Dior Fahrenheit

    $107.95$2.16/ml

    $125.99$1.26/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $181.95$0.91/ml

    best of 3 providers at 200 ml

  • Christian Dior

    3 providers

    Miss Dior

    EDP · Women

    Bottle size for Christian Dior Miss Dior

    $127.39$4.25/ml

    $124.95$2.50/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $174.99$2.19/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Goldfield & Banks

    3 providers

    Pacific Rock Moss

    EDP · Unisex

    Bottle size for Goldfield & Banks Pacific Rock Moss

    $4.50$4.50/ml

    $17.99$3.60/ml

    $15.00$1.88/ml

    $39.99$4.00/ml

    $85.00$1.70/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $135.00$1.35/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • BDK

    3 providers

    Pas Ce Soir

    EDP

    Bottle size for BDK Pas Ce Soir

    $4.99$4.99/ml

    $19.59$2.45/ml

    $153.29$3.07/ml

    $134.99$1.35/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Bob Marley

    2 providers

    Keep On Moving

    EDP

    Bottle size for Bob Marley Keep On Moving

    $134.95$1.35/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Bob Marley

    2 providers

    Simmer Down

    EDP · Men

    Bottle size for Bob Marley Simmer Down

    $134.95$1.35/ml

    best of 2 providers at 100 ml