Daily Fragrance Scout
Clean Reserve Sueded Oud bottle

Clean Reserve Sueded Oud

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Clean Reserve Sueded Oud is $58.99 for 100 ml at Fragrance Outlet ($0.59/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$58.99

100 ml · 1 provider

Average price
$58.99

across 1 provider at 100 ml

Best value
$0.59/ml

at 100 ml

Biggest discount
−38%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 30, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$58.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$58.99
Average now:
$58.99
Trend:
flat

Clean Reserve Sueded Oud: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Clean Reserve Sueded Oud?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $58.99 for the 100 ml bottle at Fragrance Outlet (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Clean Reserve Sueded Oud cost?
Clean Reserve Sueded Oud starts at $58.99 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Clean Reserve Sueded Oud?
The best value we track is $0.59/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Clean Reserve Sueded Oud cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Clean

Other Clean fragrances we price across providers.

  • Clean

    2 providers

    Warm Cotton Classic

    EDP · Unisex

    Bottle size for Clean Warm Cotton Classic

    $17.99$0.60/ml

    $34.99$0.58/ml

    best of 2 providers at 60 ml

  • Clean

    2 providers

    Reserve H2EAU Golden Citrus

    EDP

    Bottle size for Clean Reserve H2EAU Golden Citrus

    $17.49$0.58/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $45.00$0.90/ml

    $27.99$0.28/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Clean

    2 providers

    Reserve H2EAU Nectarine Petal

    EDP

    Bottle size for Clean Reserve H2EAU Nectarine Petal

    $18.19$0.61/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $45.00$0.90/ml

    $55.00$0.55/ml

  • Clean

    2 providers

    Reserve H2EAU Musk Noir

    EDP

    Bottle size for Clean Reserve H2EAU Musk Noir

    $32.00$1.07/ml

    $42.00$0.84/ml

    $28.69$0.29/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Paco Rabanne

    3 providers

    Xs Black

    EDT · Men

    Bottle size for Paco Rabanne Xs Black

    $51.99$1.04/ml

    $59.49$0.74/ml

    $58.79$0.59/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Carolina Herrera

    3 providers

    212 Sexy

    EDT · Men

    Bottle size for Carolina Herrera 212 Sexy

    $48.99$0.98/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $58.79$0.59/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Paco Rabanne

    3 providers

    1 Million

    EDT · Men

    Bottle size for Paco Rabanne 1 Million

    $68.59$1.37/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $62.00$0.62/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $82.99$0.66/ml

    $117.59$0.59/ml

    best of 2 providers at 200 ml