Daily Fragrance Scout
Clinique Happy Heart bottle

Clinique Happy Heart

ParfumWomen

As of Oct 3, 2026: no full bottle of Clinique Happy Heart is in stock at the 1 retailer we track; the 8 ml decant is $11.19.

In stock now

No full bottle of Clinique Happy Heart is in stock anywhere we track. These have a full bottle in stock today, Clinique first.

  • Clinique

    4 providers

    Happy

    EDC · Men

    Bottle size for Clinique Happy

    $12.59$1.57/ml

    $21.95$0.44/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $29.95$0.30/ml

    best of 4 providers at 100 ml

  • Clinique

    2 providers

    Happy Heart Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Clinique Happy Heart Perfume

    $20.95$0.42/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $27.95$0.28/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Clinique

    2 providers

    Happy Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Clinique Happy Perfume

    $18.95$0.63/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $21.95$0.44/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $29.95$0.30/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Clinique

    2 providers

    Happy

    EDP · Women

    Bottle size for Clinique Happy

    $22.39$0.75/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $28.69$0.57/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $41.99$0.42/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Lowest price
$11.19

8 ml · decant only

Average price
-

per ml: 0 sizes cannot share a dollar average

Best value
$1.40/ml

at 8 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 8 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 8 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

More from Clinique

Other Clinique fragrances we price across providers.

  • Clinique

    4 providers

    Happy

    EDC · Men

    Bottle size for Clinique Happy

    $12.59$1.57/ml

    $21.95$0.44/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $29.95$0.30/ml

    best of 4 providers at 100 ml

  • Clinique

    2 providers

    Happy Heart Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Clinique Happy Heart Perfume

    $20.95$0.42/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $27.95$0.28/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Clinique

    2 providers

    Happy Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Clinique Happy Perfume

    $18.95$0.63/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $21.95$0.44/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $29.95$0.30/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Clinique

    2 providers

    Happy

    EDP · Women

    Bottle size for Clinique Happy

    $22.39$0.75/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $28.69$0.57/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $41.99$0.42/ml

    best of 2 providers at 100 ml