Daily Fragrance Scout
Clive Christian VIII Rococo Magnolia Noble Collection bottle

Clive Christian VIII Rococo Magnolia Noble Collection

ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Clive Christian VIII Rococo Magnolia Noble Collection is $269.99 for 50 ml at Maple Prime ($5.40/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$269.99

50 ml · 1 provider

Average price
$269.99

across 0 providers at 2 ml

Best value
$5.40/ml

at 50 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 14, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$269.99
Aug 13, 202647 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$269.99
Average now:
$269.99
Trend:
flat

Clive Christian VIII Rococo Magnolia Noble Collection: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Clive Christian VIII Rococo Magnolia Noble Collection?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $269.99 for the 50 ml bottle at Maple Prime (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $269.99 a good price for Clive Christian VIII Rococo Magnolia Noble Collection?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Maple Prime is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Clive Christian VIII Rococo Magnolia Noble Collection cost?
Clive Christian VIII Rococo Magnolia Noble Collection starts at $269.99 for a 50 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Clive Christian VIII Rococo Magnolia Noble Collection?
The best value we track is $5.40/ml per millilitre at the 50 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Clive Christian VIII Rococo Magnolia Noble Collection?
The lowest price we have recorded for the 50 ml size is $269.99, tracking since Aug 13, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Clive Christian VIII Rococo Magnolia Noble Collection cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Clive Christian

Other Clive Christian fragrances we price across providers.

  • Clive Christian

    2 providers

    Strange Heavens Out of the Blue

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Clive Christian Strange Heavens Out of the Blue

    $15.99$15.99/ml

    $67.99$13.60/ml

    $116.99$11.70/ml

    $465.49$10.34/ml

    $449.99$9.00/ml

  • Clive Christian

    1 provider

    Noble VII Cosmos Flower

    EDP

    Bottle size for Clive Christian Noble VII Cosmos Flower

    $6.99$3.50/ml

    $309.00$6.18/ml

  • Clive Christian

    1 provider

    Crown Crab Apple Blossom

    EDP

    Bottle size for Clive Christian Crown Crab Apple Blossom

    $299.00$5.98/ml

  • Clive Christian

    1 provider

    Original Collection X Masculine

    EDP

    Bottle size for Clive Christian Original Collection X Masculine

    $5.99$3.00/ml

    $359.00$7.18/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Tom Ford

    3 providers

    Rose Prick

    EDP · Unisex

    Bottle size for Tom Ford Rose Prick

    $8.99$8.99/ml

    $37.99$7.60/ml

    $53.99$5.40/ml

    $336.95$6.74/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • Pernoire

    1 provider

    Anelo

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Pernoire Anelo

    $8.99$8.99/ml

    $36.99$7.40/ml

    $64.99$6.50/ml

    $269.99$5.40/ml

  • Rania J

    1 provider

    Shah'ryar

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Rania J Shah'ryar

    $7.99$7.99/ml

    $270.00$5.40/ml

  • Boadicea the Victorious

    1 provider

    Dragon

    EDP · Unisex

    Bottle size for Boadicea the Victorious Dragon

    $14.99$14.99/ml

    $539.99$5.40/ml