Daily Fragrance Scout
Coach Floral Blush bottle

Coach Floral Blush

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Coach Floral Blush is $59.99 for 30 ml at Fragrance Outlet ($2.00/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Per millilitre the 90 ml works out at $1.23/ml against $2.00/ml for the 30 ml, so the 90 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 30 ml in 3 days of tracking is $59.99 on Sep 28; which is where it sits now.

Lowest price
$59.99

30 ml · 1 provider

Average price
$1.67/ml

per ml: 3 sizes cannot share a dollar average

Best value
$1.23/ml

at 90 ml

Biggest discount
−3%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 30 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$59.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$59.99
Average now:
$59.99
Trend:
flat

Coach Floral Blush: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Coach Floral Blush?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $59.99 for the 30 ml bottle at Fragrance Outlet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Coach Floral Blush cost?
Coach Floral Blush starts at $59.99 for a 30 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Coach Floral Blush?
The best value we track is $1.23/ml per millilitre at the 90 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Coach Floral Blush cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Coach

Other Coach fragrances we price across providers.

  • Coach

    5 providers

    Pure Platinum

    Parfum

    Bottle size for Coach Pure Platinum

    $69.99$1.17/ml

    $81.99$0.82/ml

    best of 5 providers at 100 ml

  • Coach

    3 providers

    Love

    EDP

    Bottle size for Coach Love

    $74.95$1.50/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $94.95$1.06/ml

    best of 2 providers at 90 ml

    $45.95$0.46/ml

  • Coach

    3 providers

    Green

    EDT · Men

    Bottle size for Coach Green

    $82.95$0.83/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Coach

    2 providers

    New York Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Coach New York Perfume

    $25.95$0.87/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $32.95$0.73/ml

    $74.95$1.50/ml

    $31.95$0.36/ml

    best of 2 providers at 90 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Tom Ford

    4 providers

    Black Orchid

    EDP · Women

    Bottle size for Tom Ford Black Orchid

    $8.99$8.99/ml

    $35.99$7.20/ml

    $57.99$5.80/ml

    $71.95$2.40/ml

    $120.39$2.41/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $122.95$1.23/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Jean Patou

    2 providers

    Joy Forever

    EDP · Women

    Bottle size for Jean Patou Joy Forever

    $48.29$1.61/ml

    $133.00$2.96/ml

    $92.39$1.23/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Rosendo Mateu

    1 provider

    1968

    EDP · Unisex

    Bottle size for Rosendo Mateu 1968

    $123.19$1.23/ml

  • Estee Lauder

    1 provider

    Beautiful Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Estee Lauder Beautiful Perfume

    $91.95$1.23/ml