
Diptyque Do Son
Lowest live price · 50 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Diptyque Do Son is $125.99 for 50 ml at Fragrance Outlet ($2.52/ml, read under an hour ago), compared across 2 retailers.
Per millilitre the 100 ml works out at $1.85/ml against $2.52/ml for the 50 ml, so the 100 ml is the better value at today's prices.
The lowest we have recorded for the 50 ml in 3 days of tracking is $125.99 on Sep 28; which is where it sits now.
50 ml · 2 providers
per ml: 2 sizes cannot share a dollar average
at 100 ml
full bottle, off list price
Prices by size and provider
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
50 mlbest $2.52/ml
100 mlbest $1.85/ml
| Size | Fragrance Outlet | FragranceNet | Olfactory Factory LLC | Perfumania | Average |
|---|---|---|---|---|---|
| 50 mlbest $2.52/ml | $125.99bestread Oct 1, 2026, 05:18 UTC | not carried | sold out | sold out | $125.99across 1 provider |
| 100 mlbest $1.85/ml | not carried | $185.49besttracked lowread Oct 1, 2026, 04:33 UTC | sold out | not carried | $185.49across 1 provider |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 30, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Price dynamics: 50 ml
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
- Lowest:
- $125.99
- Average now:
- $125.99
- Trend:
- flat
Diptyque Do Son: questions and answers
- Where is the cheapest place to buy Diptyque Do Son?
- The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $125.99 for the 50 ml bottle at Fragrance Outlet (read under an hour ago), compared across 2 retailers. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
- How much does Diptyque Do Son cost?
- Diptyque Do Son starts at $125.99 for a 50 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
- What is the price per millilitre of Diptyque Do Son?
- The best value we track is $1.85/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
- Why is Diptyque Do Son cheaper here than in stores?
- The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.
More from Diptyque
Other Diptyque fragrances we price across providers.
Diptyque
2 providers
Do Son
EDP · Unisex
$31.99$6.40/ml
$58.49$5.85/ml
$174.98$2.33/ml
best of 2 providers at 75 ml
Compares at a similar price
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Atelier des Ors
5 providers
Novae Vanilla
EDP · Unisex
$9.99$9.99/ml
$39.99$8.00/ml
$69.99$7.00/ml
$185.00$1.85/ml
best of 4 providers at 100 ml
BDK
4 providers
Gris Charnel
Extrait
$7.99$7.99/ml
$33.99$6.80/ml
$28.00$3.50/ml
$53.99$5.40/ml
best of 2 providers at 10 ml
$185.00$1.85/ml
best of 3 providers at 100 ml







