Daily Fragrance Scout
Dsquared2 Wood bottle

Dsquared2 Wood

Eau de ToiletteMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Dsquared2 Wood is $39.99 for 50 ml at Fragrance Outlet ($0.80/ml, read Oct 3, 2026, 08:32 UTC), compared across 2 retailers.

The 100 ml ranges from $49.95 at Fragrance Outlet to $52.49 at FragranceNet, a $2.54 spread, 5% of the higher price, across 2 sellers.

Per millilitre the 100 ml works out at $0.50/ml against $0.80/ml for the 50 ml, so the 100 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 100 ml in 5 days of tracking is $49.95 on Sep 28; which is where it sits now.

Lowest price
$39.99

50 ml · 2 providers

Average price
$0.65/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.50/ml

at 100 ml

Biggest discount
−42%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$51.22$49.95
Sep 28, 20266 observationsOct 3, 2026
Lowest:
$49.95
Average now:
$51.22
Trend:
+$1.27 since Sep 28, 2026

Dsquared2 Wood: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Dsquared2 Wood?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $39.99 for the 50 ml bottle at Fragrance Outlet (read Oct 3, 2026, 08:32 UTC), compared across 2 retailers. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
Is $39.99 a good price for Dsquared2 Wood?
The lowest price we have recorded for this listing in the 5 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Fragrance Outlet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Dsquared2 Wood cost?
Dsquared2 Wood starts at $39.99 for a 50 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Dsquared2 Wood?
The best value we track is $0.50/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Dsquared2 Wood cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Dsquared2

Other Dsquared2 fragrances we price across providers.

  • Dsquared2

    1 provider

    Icon

    EDP · Men

    Bottle size for Dsquared2 Icon

    $49.69$0.50/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Jimmy Choo

    3 providers

    Man

    EDT · Men

    Bottle size for Jimmy Choo Man

    $31.49$1.05/ml

    $44.09$0.88/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $49.69$0.50/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $106.95$0.53/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • Bvlgari

    2 providers

    Au The Bleu

    EDC · Unisex

    Bottle size for Bvlgari Au The Bleu

    $39.99$0.53/ml

    $75.00$0.50/ml

    best of 2 providers at 150 ml

  • Kenneth Cole

    2 providers

    Copper Black

    EDT · Men

    Bottle size for Kenneth Cole Copper Black

    $24.99$0.50/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $74.95$0.75/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Coach

    2 providers

    Floral Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Coach Floral Perfume

    $58.95$1.97/ml

    $35.95$0.72/ml

    $44.95$0.50/ml

    best of 2 providers at 90 ml

    $113.95$0.76/ml