Daily Fragrance Scout
Dylan Jeffries Reserve Onyx Noir bottle

Dylan Jeffries Reserve Onyx Noir

Eau de Parfum

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Dylan Jeffries Reserve Onyx Noir is $164.99 for 100 ml at Perfumania ($1.65/ml, read 2 hours ago), compared across 2 retailers.

Lowest price
$164.99

100 ml · 2 providers

Average price
$164.99

across 2 providers at 100 ml

Best value
$1.65/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 29, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$164.99$159.95
Aug 7, 202653 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$159.95
Average now:
$164.99
Trend:
+$5.04 since Aug 7, 2026

Dylan Jeffries Reserve Onyx Noir: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Dylan Jeffries Reserve Onyx Noir?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $164.99 for the 100 ml bottle at Perfumania (read 2 hours ago), compared across 2 retailers. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $164.99 a good price for Dylan Jeffries Reserve Onyx Noir?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Perfumania is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Dylan Jeffries Reserve Onyx Noir cost?
Dylan Jeffries Reserve Onyx Noir starts at $164.99 for a 100 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Dylan Jeffries Reserve Onyx Noir?
The best value we track is $1.65/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Dylan Jeffries Reserve Onyx Noir?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $159.95, tracking since Aug 6, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Dylan Jeffries Reserve Onyx Noir cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Dylan Jeffries

Other Dylan Jeffries fragrances we price across providers.

  • Dylan Jeffries

    2 providers

    Crave

    EDP · Men

    Bottle size for Dylan Jeffries Crave

    $110.00$1.10/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Dylan Jeffries

    2 providers

    Untamed

    EDP · Men

    Bottle size for Dylan Jeffries Untamed

    $105.00$1.05/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Dylan Jeffries

    2 providers

    Blaze

    EDP · Men

    Bottle size for Dylan Jeffries Blaze

    $110.00$1.10/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Dylan Jeffries

    1 provider

    Reserve Sapphire Absolut

    EDP

    Bottle size for Dylan Jeffries Reserve Sapphire Absolut

    $164.99$1.65/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Xerjoff

    3 providers

    40 Knots

    EDP · Unisex

    Bottle size for Xerjoff 40 Knots

    $7.99$7.99/ml

    $30.99$6.20/ml

    $44.99$4.50/ml

    $205.00$4.10/ml

    $164.98$1.65/ml

  • Marc Olivetti

    2 providers

    Milano Blu

    EDP

    Bottle size for Marc Olivetti Milano Blu

    $164.99$1.65/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Adrian Costa

    2 providers

    Sapphire

    EDP

    Bottle size for Adrian Costa Sapphire

    $164.99$1.65/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Luka Milano

    2 providers

    Elementi Inferno Fragrance

    EDP · Unisex

    Bottle size for Luka Milano Elementi Inferno Fragrance

    $164.99$1.65/ml

    best of 2 providers at 100 ml