Daily Fragrance Scout

Dylan Jeffries fragrance prices

As of Oct 1, 2026: Dylan Jeffries full bottles start at $105.00, with a median $1.15/ml across 13 bottle sizes we price, compared across 2 retailers. 13 fragrances, 19 live offers in total.

Best value per ml right now: Dylan Jeffries Flame Perfume at $1.05/ml for the 100 ml. Most widely stocked: Dylan Jeffries Untamed, carried by 2 providers.

Figures as of Oct 1, 2026 · sold-out listings excluded

How much does Dylan Jeffries perfume cost?
Dylan Jeffries full bottles start at $105.00 across the 2 retailers we track (as of Oct 1, 2026). The median price is $1.15/ml over 13 bottle sizes, 1.8× the catalog-wide median of $0.64/ml. Prices are the retailers' live listings, not list price.
Where is Dylan Jeffries cheapest?
Perfumania holds the lowest live price on 7 of the 13 Dylan Jeffries bottles we track (54%) (as of Oct 1, 2026). The other 46% are split across the other stores, so the cheapest seller changes bottle by bottle; each fragrance page shows every store's current price for each size.
What is the best value Dylan Jeffries bottle right now?
Dylan Jeffries Flame Perfume at $1.05/ml for the 100 ml (as of Oct 1, 2026), the lowest price per millilitre of any Dylan Jeffries full bottle with a live offer. Value here is arithmetic on the asking price and the size, nothing else.

Dylan Jeffries compared

Ranked by how many providers carry each one, the prices with the most to compare against.

  • Dylan Jeffries

    2 providers

    Untamed

    EDP · Men

    Bottle size for Dylan Jeffries Untamed

    $105.00$1.05/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Dylan Jeffries

    2 providers

    Reserve Onyx Noir

    EDP

    Bottle size for Dylan Jeffries Reserve Onyx Noir

    $164.99$1.65/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Dylan Jeffries

    2 providers

    Crave

    EDP · Men

    Bottle size for Dylan Jeffries Crave

    $110.00$1.10/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Dylan Jeffries

    1 provider

    Torch

    EDP · Men

    Bottle size for Dylan Jeffries Torch

    $110.00$1.10/ml

  • Dylan Jeffries

    1 provider

    Blaze

    EDP · Men

    Bottle size for Dylan Jeffries Blaze

    $110.00$1.10/ml

  • Dylan Jeffries

    1 provider

    Temptation Perfume

    EDP

    Bottle size for Dylan Jeffries Temptation Perfume

    $110.00$1.10/ml

  • Dylan Jeffries

    1 provider

    Azure

    EDP · Men

    Bottle size for Dylan Jeffries Azure

    $114.99$1.15/ml

Every Dylan Jeffries fragrance we price

Every Dylan Jeffries fragrance we price

Live Dylan Jeffries offers