Daily Fragrance Scout
Dylan Jeffries Azure bottle

Dylan Jeffries Azure

Eau de ParfumMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Dylan Jeffries Azure is $114.99 for 100 ml at Fragrance Outlet ($1.15/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$114.99

100 ml · 1 provider

Average price
$114.99

across 1 provider at 100 ml

Best value
$1.15/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 30, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$114.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$114.99
Average now:
$114.99
Trend:
flat

Dylan Jeffries Azure: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Dylan Jeffries Azure?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $114.99 for the 100 ml bottle at Fragrance Outlet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Dylan Jeffries Azure cost?
Dylan Jeffries Azure starts at $114.99 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Dylan Jeffries Azure?
The best value we track is $1.15/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Dylan Jeffries Azure cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Dylan Jeffries

Other Dylan Jeffries fragrances we price across providers.

  • Dylan Jeffries

    2 providers

    Blaze

    EDP · Men

    Bottle size for Dylan Jeffries Blaze

    $110.00$1.10/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Dylan Jeffries

    2 providers

    Crave

    EDP · Men

    Bottle size for Dylan Jeffries Crave

    $110.00$1.10/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Dylan Jeffries

    2 providers

    Reserve Onyx Noir

    EDP

    Bottle size for Dylan Jeffries Reserve Onyx Noir

    $164.99$1.65/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Dylan Jeffries

    2 providers

    Untamed

    EDP · Men

    Bottle size for Dylan Jeffries Untamed

    $105.00$1.05/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Prada

    5 providers

    Paradigme

    EDP · Men

    Bottle size for Prada Paradigme

    $4.99$4.99/ml

    $15.99$3.20/ml

    $24.99$3.57/ml

    $26.99$2.70/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $108.99$2.18/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $114.98$1.15/ml

    best of 5 providers at 100 ml

  • Marc Jacobs

    3 providers

    Perfect Absolute

    EDP · Women

    Bottle size for Marc Jacobs Perfect Absolute

    $23.79$2.38/ml

    $128.99$2.87/ml

    $115.49$1.15/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Atelier des Ors

    2 providers

    Rouge Saray

    EDP

    Bottle size for Atelier des Ors Rouge Saray

    $115.00$1.15/ml

  • Christian Dior

    2 providers

    Poison Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Christian Dior Poison Perfume

    $85.95$1.72/ml

    $114.95$1.15/ml

    best of 2 providers at 100 ml