Daily Fragrance Scout
Emir Frenetic Delicieuse bottle

Emir Frenetic Delicieuse

Extrait de ParfumUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Emir Frenetic Delicieuse is $27.29 for 80 ml at FragranceNet ($0.34/ml, read Oct 3, 2026, 21:30 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$27.29

80 ml · 1 provider

Average price
$27.29

across 1 provider at 80 ml

Best value
$0.34/ml

at 80 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 3, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 80 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 80 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

Emir Frenetic Delicieuse: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Emir Frenetic Delicieuse?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $27.29 for the 80 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 21:30 UTC). Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Emir Frenetic Delicieuse cost?
Emir Frenetic Delicieuse starts at $27.29 for a 80 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Emir Frenetic Delicieuse?
The best value we track is $0.34/ml per millilitre at the 80 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Emir Frenetic Delicieuse cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Emir

Other Emir fragrances we price across providers.

  • Emir

    1 provider

    Celestial

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Emir Celestial

    $32.89$0.33/ml

  • Emir

    1 provider

    Cherry Cola

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Emir Cherry Cola

    $26.59$0.35/ml

  • Emir

    1 provider

    Cosmopolitan Dubai

    EDP · Unisex

    Bottle size for Emir Cosmopolitan Dubai

    $25.19$0.31/ml

  • Emir

    1 provider

    Cedrat Essence

    EDP · Unisex

    Bottle size for Emir Cedrat Essence

    $25.19$0.34/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Burberry

    4 providers

    Touch

    EDT · Men

    Bottle size for Burberry Touch

    $12.99$2.60/ml

    $12.59$1.57/ml

    $65.99$2.20/ml

    $29.39$0.65/ml

    $28.00$0.56/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $33.59$0.34/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Calvin Klein

    4 providers

    Eternity

    EDP

    Bottle size for Calvin Klein Eternity

    $12.99$2.60/ml

    $11.19$1.40/ml

    $21.69$1.45/ml

    $26.59$0.89/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $34.99$0.78/ml

    best of 2 providers at 45 ml

    $27.00$0.54/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $37.79$0.38/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $68.59$0.34/ml

  • Burberry

    4 providers

    Weekend

    EDT · Men

    Bottle size for Burberry Weekend

    $9.09$1.82/ml

    $12.59$1.57/ml

    $65.99$2.20/ml

    $24.49$0.54/ml

    $31.99$0.64/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $34.00$0.34/ml

    best of 4 providers at 100 ml

  • Mont Blanc

    3 providers

    Emblem

    EDT · Men

    Bottle size for Mont Blanc Emblem

    $41.80$1.05/ml

    $64.99$1.08/ml

    $34.29$0.34/ml

    best of 3 providers at 100 ml