Daily Fragrance Scout
Etat Libre D'Orange Uruk Chronicles bottle

Etat Libre D'Orange Uruk Chronicles

Eau de ParfumUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Etat Libre D'Orange Uruk Chronicles is $285.00 for 100 ml at Twisted Lily ($2.85/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$285.00

100 ml · 1 provider

Average price
$285.00

across 1 provider at 100 ml

Best value
$2.85/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 30, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$285.00
Sep 30, 20262 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$285.00
Average now:
$285.00
Trend:
flat

Etat Libre D'Orange Uruk Chronicles: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Etat Libre D'Orange Uruk Chronicles?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $285.00 for the 100 ml bottle at Twisted Lily (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Etat Libre D'Orange Uruk Chronicles cost?
Etat Libre D'Orange Uruk Chronicles starts at $285.00 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Etat Libre D'Orange Uruk Chronicles?
The best value we track is $2.85/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Etat Libre D'Orange Uruk Chronicles cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Etat Libre D'Orange

Other Etat Libre D'Orange fragrances we price across providers.

  • Etat Libre D'Orange

    2 providers

    Sous Le Pont Mirabeau

    EDP · Women

    Bottle size for Etat Libre D'Orange Sous Le Pont Mirabeau

    $2.50$1.25/ml

    $130.00$2.60/ml

    $200.00$2.00/ml

  • Etat Libre D'Orange

    2 providers

    Above The Waves

    EDP · Unisex

    Bottle size for Etat Libre D'Orange Above The Waves

    $130.00$2.60/ml

    $136.49$1.36/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Boadicea the Victorious

    2 providers

    Harmonious

    EDP · Unisex

    Bottle size for Boadicea the Victorious Harmonious

    $4.99$4.99/ml

    $19.99$4.00/ml

    $33.99$3.40/ml

    $284.89$2.85/ml

  • Mizensir

    1 provider

    Rose Exaltante

    EDP

    Bottle size for Mizensir Rose Exaltante

    $285.00$2.85/ml

  • Mizensir

    1 provider

    Ambre Magique

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mizensir Ambre Magique

    $285.00$2.85/ml

  • House of Brandt

    1 provider

    Guava Sorbet Elixir

    Extrait · Unisex

    Bottle size for House of Brandt Guava Sorbet Elixir

    $285.00$2.85/ml