Daily Fragrance Scout
Exclusive Selection Bamboo bottle

Exclusive Selection Bamboo

Eau de ToiletteMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Exclusive Selection Bamboo is $39.99 for 75 ml at Fragrance Outlet ($0.53/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$39.99

75 ml · 1 provider

Average price
$39.99

across 1 provider at 75 ml

Best value
$0.53/ml

at 75 ml

Biggest discount
−57%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 29, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 75 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$39.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$39.99
Average now:
$39.99
Trend:
flat

Exclusive Selection Bamboo: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Exclusive Selection Bamboo?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $39.99 for the 75 ml bottle at Fragrance Outlet (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Exclusive Selection Bamboo cost?
Exclusive Selection Bamboo starts at $39.99 for a 75 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Exclusive Selection Bamboo?
The best value we track is $0.53/ml per millilitre at the 75 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Exclusive Selection Bamboo cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Exclusive Selection

Other Exclusive Selection fragrances we price across providers.

  • Exclusive Selection

    2 providers

    Somens Capriccio

    EDP

    Bottle size for Exclusive Selection Somens Capriccio

    $199.95$2.00/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Exclusive Selection

    1 provider

    Relentless

    EDP · Men

    Bottle size for Exclusive Selection Relentless

    $20.00$0.20/ml

  • Exclusive Selection

    1 provider

    The Good Life

    EDP · Women

    Bottle size for Exclusive Selection The Good Life

    $22.99$0.31/ml

  • Exclusive Selection

    1 provider

    Laurin

    EDP · Women

    Bottle size for Exclusive Selection Laurin

    $19.99$0.40/ml

    $20.00$0.20/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Arabiyat

    2 providers

    Prestige Al Noor

    EDP · Unisex

    Bottle size for Arabiyat Prestige Al Noor

    $53.19$0.53/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Ralph Lauren

    2 providers

    Romance Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Ralph Lauren Romance Perfume

    $95.95$1.92/ml

    $52.95$0.53/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Nina Ricci

    2 providers

    Premier Jour

    EDP · Women

    Bottle size for Nina Ricci Premier Jour

    $29.39$0.98/ml

    $52.85$0.53/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Ahmed

    1 provider

    Al Maghribi Kaaf Noir

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Ahmed Al Maghribi Kaaf Noir

    $53.19$0.53/ml