Daily Fragrance Scout
Flavia Italian Leather bottle

Flavia Italian Leather

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Flavia Italian Leather is $17.49 for 100 ml at FragranceNet ($0.17/ml, read Oct 3, 2026, 21:30 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$17.49

100 ml · 1 provider

Average price
$17.49

across 1 provider at 100 ml

Best value
$0.17/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 3, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 100 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

Flavia Italian Leather: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Flavia Italian Leather?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $17.49 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 21:30 UTC). Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Flavia Italian Leather cost?
Flavia Italian Leather starts at $17.49 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Flavia Italian Leather?
The best value we track is $0.17/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Flavia Italian Leather cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Flavia

Other Flavia fragrances we price across providers.

  • Flavia

    2 providers

    Privee No 4

    EDP · Women

    Bottle size for Flavia Privee No 4

    $24.49$0.24/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Flavia

    2 providers

    Cygnus Cologne

    EDP · Men

    Bottle size for Flavia Cygnus Cologne

    $18.95$0.19/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Flavia

    2 providers

    Fla Via Belle Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Flavia Fla Via Belle Perfume

    $11.19$0.11/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Flavia

    2 providers

    Charming Lady Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Flavia Charming Lady Perfume

    $18.95$0.19/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Calvin Klein

    4 providers

    Obsession

    EDT · Men

    Bottle size for Calvin Klein Obsession

    $8.43$1.69/ml

    $9.09$1.14/ml

    $52.99$1.77/ml

    $21.00$0.28/ml

    best of 3 providers at 75 ml

    $75.95$0.64/ml

    best of 2 providers at 118 ml

    $21.69$0.17/ml

    $37.09$0.19/ml

    best of 3 providers at 200 ml

  • Oscar De La Renta

    2 providers

    Oscar Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Oscar De La Renta Oscar Perfume

    $28.99$0.97/ml

    $32.98$0.66/ml

    $61.95$0.62/ml

    $33.95$0.17/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • Calvin Klein

    4 providers

    CK One

    EDT · Unisex

    Bottle size for Calvin Klein CK One

    $7.79$1.56/ml

    $9.79$1.22/ml

    $15.99$1.60/ml

    $9.79$0.65/ml

    $12.59$0.63/ml

    $20.99$0.47/ml

    $24.95$0.50/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $22.00$0.22/ml

    best of 4 providers at 100 ml

    $35.69$0.18/ml

    best of 3 providers at 200 ml

    $55.99$0.19/ml

    best of 2 providers at 300 ml

  • Parfums Gres

    2 providers

    Cabotine

    EDP · Women

    Bottle size for Parfums Gres Cabotine

    $52.25$1.05/ml

    $15.39$0.15/ml

    best of 2 providers at 100 ml