Daily Fragrance Scout
Fragrance du Bois Voyage A Paris bottle

Fragrance du Bois Voyage A Paris

ParfumUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Fragrance du Bois Voyage A Paris is $294.99 for 100 ml at Maple Prime ($2.95/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$294.99

100 ml · 1 provider

Average price
$294.99

across 1 provider at 100 ml

Best value
$2.95/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 14, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$294.99
Aug 13, 202647 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$294.99
Average now:
$294.99
Trend:
flat

Fragrance du Bois Voyage A Paris: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Fragrance du Bois Voyage A Paris?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $294.99 for the 100 ml bottle at Maple Prime (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $294.99 a good price for Fragrance du Bois Voyage A Paris?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Maple Prime is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Fragrance du Bois Voyage A Paris cost?
Fragrance du Bois Voyage A Paris starts at $294.99 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Fragrance du Bois Voyage A Paris?
The best value we track is $2.95/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Fragrance du Bois Voyage A Paris?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $294.99, tracking since Aug 13, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Fragrance du Bois Voyage A Paris cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Fragrance du Bois

Other Fragrance du Bois fragrances we price across providers.

  • Fragrance du Bois

    2 providers

    Oud Orange Intense

    EDP · Unisex

    Bottle size for Fragrance du Bois Oud Orange Intense

    $13.99$13.99/ml

    $63.99$12.80/ml

    $94.99$9.50/ml

    $325.00$3.25/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Fragrance du Bois

    2 providers

    Sirene

    Parfum · Women

    Bottle size for Fragrance du Bois Sirene

    $9.99$9.99/ml

    $39.99$8.00/ml

    $62.99$6.30/ml

    $179.99$2.40/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Fragrance du Bois

    1 provider

    Sirene

    EDP

    Bottle size for Fragrance du Bois Sirene

    $17.00$2.13/ml

    $175.00$2.33/ml

  • Fragrance du Bois

    1 provider

    Sirene Privee

    EDP

    Bottle size for Fragrance du Bois Sirene Privee

    $185.00$2.47/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Vilhelm Parfumerie

    2 providers

    Dear Lord

    EDP · Unisex

    Bottle size for Vilhelm Parfumerie Dear Lord

    $166.59$3.33/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $295.00$2.95/ml

  • Vilhelm Parfumerie

    2 providers

    Morning Chess

    EDP

    Bottle size for Vilhelm Parfumerie Morning Chess

    $115.00$5.75/ml

    $205.00$4.10/ml

    $295.00$2.95/ml

  • Vilhelm Parfumerie

    1 provider

    125th and Bloom

    EDP · Unisex

    Bottle size for Vilhelm Parfumerie 125th and Bloom

    $295.00$2.95/ml

  • Vilhelm Parfumerie

    1 provider

    Dear Polly

    EDP

    Bottle size for Vilhelm Parfumerie Dear Polly

    $205.00$4.10/ml

    $295.00$2.95/ml