Daily Fragrance Scout
Givenchy L'interdit Rouge bottle

Givenchy L'interdit Rouge

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 2, 2026: the cheapest full bottle of Givenchy L'interdit Rouge is $160.99 for 125 ml at FragranceNet ($1.29/ml, read Oct 2, 2026, 21:18 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$160.99

125 ml · 1 provider

Average price
$2.01/ml

per ml: 3 sizes cannot share a dollar average

Best value
$1.29/ml

at 125 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 29, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 125 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$160.99$155.39
Aug 11, 202650 observationsOct 2, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$155.39
Average now:
$160.99
Trend:
+$5.60 since Aug 11, 2026

Givenchy L'interdit Rouge: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Givenchy L'interdit Rouge?
The lowest live price we track as of Oct 2, 2026 is $160.99 for the 125 ml bottle at FragranceNet (read Oct 2, 2026, 21:18 UTC), compared across 1 retailer. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
Is $160.99 a good price for Givenchy L'interdit Rouge?
3.6% over the 27-day median we recorded for this listing. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Givenchy L'interdit Rouge cost?
Givenchy L'interdit Rouge starts at $160.99 for a 125 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Givenchy L'interdit Rouge?
The best value we track is $1.29/ml per millilitre at the 125 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Givenchy L'interdit Rouge?
The lowest price we have recorded for the 125 ml size is $155.39, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Givenchy L'interdit Rouge cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Givenchy

Other Givenchy fragrances we price across providers.

  • Givenchy

    3 providers

    Gentlemen Only

    EDT · Men

    Bottle size for Givenchy Gentlemen Only

    $51.09$1.02/ml

    $55.99$0.56/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Givenchy

    3 providers

    Pi

    EDT · Men

    Bottle size for Givenchy Pi

    $45.49$0.91/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $49.69$0.50/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Givenchy

    3 providers

    Pour Homme

    EDT · Men

    Bottle size for Givenchy Pour Homme

    $94.99$1.90/ml

    $37.79$0.38/ml

    best of 3 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Carolina Herrera

    3 providers

    Bad Boy Cobalt Elixir

    EDP · Men

    Bottle size for Carolina Herrera Bad Boy Cobalt Elixir

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $24.99$2.50/ml

    $151.95$1.52/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $192.95$1.29/ml

    best of 2 providers at 150 ml

  • Maison Mataha

    3 providers

    Evasion Bonbon

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Maison Mataha Evasion Bonbon

    $4.99$4.99/ml

    $129.00$1.29/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Atelier des Ors

    3 providers

    Blue Madeleine

    EDP

    Bottle size for Atelier des Ors Blue Madeleine

    $129.00$1.29/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Paco Rabanne

    3 providers

    1 Million Golden Oud

    Parfum

    Bottle size for Paco Rabanne 1 Million Golden Oud

    $129.49$1.29/ml

    best of 3 providers at 100 ml