Daily Fragrance Scout

Gucci Eau de Gucci Perfume

Eau de ToiletteWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Gucci Eau de Gucci Perfume is $122.95 for 50 ml at FragranceShop ($2.46/ml, read Oct 3, 2026, 15:32 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$122.95

50 ml · 1 provider

Average price
$122.95

across 1 provider at 50 ml

Best value
$2.46/ml

at 50 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$122.95
Sep 21, 202613 observationsOct 3, 2026
Lowest:
$122.95
Average now:
$122.95
Trend:
flat

Gucci Eau de Gucci Perfume: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Gucci Eau de Gucci Perfume?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $122.95 for the 50 ml bottle at FragranceShop (read Oct 3, 2026, 15:32 UTC), compared across 1 retailer. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
Is $122.95 a good price for Gucci Eau de Gucci Perfume?
The lowest price we have recorded for this listing in the 13 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceShop is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Gucci Eau de Gucci Perfume cost?
Gucci Eau de Gucci Perfume starts at $122.95 for a 50 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Gucci Eau de Gucci Perfume?
The best value we track is $2.46/ml per millilitre at the 50 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Gucci Eau de Gucci Perfume?
The lowest price we have recorded for the 50 ml size is $122.95, tracking since Sep 21, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Gucci Eau de Gucci Perfume cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Gucci

Other Gucci fragrances we price across providers.

  • Gucci

    3 providers

    Flora Gorgeous Gardenia Intense

    EDP · Women

    Bottle size for Gucci Flora Gorgeous Gardenia Intense

    $26.59$2.66/ml

    $82.99$2.77/ml

    best of 3 providers at 30 ml

    $97.99$2.18/ml

    $127.39$1.27/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Gucci

    3 providers

    Guilty Pour Homme

    EDP · Men

    Bottle size for Gucci Guilty Pour Homme

    $133.95$2.98/ml

    best of 2 providers at 45 ml

    $159.99$1.78/ml

    $225.99$1.13/ml

  • Gucci

    2 providers

    Rush

    EDT · Women

    Bottle size for Gucci Rush

    $81.99$2.73/ml

    $43.39$0.96/ml

    $92.99$1.86/ml

    $49.69$0.66/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Gucci

    2 providers

    Bloom Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Gucci Bloom Perfume

    $40.95$1.37/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $62.95$1.40/ml

    $133.95$2.68/ml

    $77.95$0.78/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Lorenzo Pazzaglia

    1 provider

    Passion Rose

    EDP · Unisex

    Bottle size for Lorenzo Pazzaglia Passion Rose

    $69.00$2.46/ml

    $129.00$2.58/ml

  • Bvlgari

    1 provider

    Le Gemme Azaran

    EDP · Men

    Bottle size for Bvlgari Le Gemme Azaran

    $307.99$2.46/ml

  • Geoffrey Beene

    1 provider

    Eau De Grey Flannel

    EDT · Men

    Bottle size for Geoffrey Beene Eau De Grey Flannel

    $289.75$2.46/ml

  • Parfums de Marly

    3 providers

    Palatine

    EDP · Women

    Bottle size for Parfums de Marly Palatine

    $8.99$8.99/ml

    $32.19$6.44/ml

    best of 2 providers at 5 ml

    $59.99$6.00/ml

    $184.99$2.47/ml

    best of 3 providers at 75 ml