Daily Fragrance Scout
Gucci Flora bottle

Gucci Flora

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Gucci Flora is $76.99 for 30 ml at Fragrance Outlet ($2.57/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Per millilitre the 45 ml works out at $2.87/ml against $2.57/ml for the 30 ml, so the 30 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 30 ml in 3 days of tracking is $76.99 on Sep 28; which is where it sits now.

Lowest price
$76.99

30 ml · 1 provider

Average price
$2.72/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$2.57/ml

at 30 ml

Biggest discount
−4%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 30 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$76.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$76.99
Average now:
$76.99
Trend:
flat

Gucci Flora: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Gucci Flora?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $76.99 for the 30 ml bottle at Fragrance Outlet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Gucci Flora cost?
Gucci Flora starts at $76.99 for a 30 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Gucci Flora?
The best value we track is $2.57/ml per millilitre at the 30 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Gucci Flora cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Gucci

Other Gucci fragrances we price across providers.

  • Gucci

    3 providers

    Flora Gorgeous Gardenia Intense

    EDP · Women

    Bottle size for Gucci Flora Gorgeous Gardenia Intense

    $26.59$2.66/ml

    $82.99$2.77/ml

    best of 3 providers at 30 ml

    $97.99$2.18/ml

    $127.39$1.27/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Gucci

    2 providers

    Rush

    EDT · Women

    Bottle size for Gucci Rush

    $81.99$2.73/ml

    $43.39$0.96/ml

    $92.99$1.86/ml

    $54.59$0.73/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Gucci

    2 providers

    Bloom Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Gucci Bloom Perfume

    $40.95$1.37/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $133.95$2.68/ml

    $77.95$0.78/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Gucci

    2 providers

    Guilty

    EDT · Men

    Bottle size for Gucci Guilty

    $107.95$2.16/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $133.95$1.49/ml

    best of 2 providers at 90 ml

    $169.95$1.13/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Creed

    1 provider

    Love in White Flacon

    EDP

    Bottle size for Creed Love in White Flacon

    $642.59$2.57/ml

  • Initio

    5 providers

    Lift Me Up

    Extrait

    Bottle size for Initio Lift Me Up

    $6.99$6.99/ml

    $26.99$5.40/ml

    $48.49$4.85/ml

    $209.99$4.20/ml

    $230.00$2.56/ml

    best of 5 providers at 90 ml

  • Borntostandout

    4 providers

    Drunk Maple

    EDP · Unisex

    Bottle size for Borntostandout Drunk Maple

    $7.99$7.99/ml

    $129.00$2.58/ml

    best of 4 providers at 50 ml

  • Borntostandout

    3 providers

    Mud

    EDP · Unisex

    Bottle size for Borntostandout Mud

    $129.00$2.58/ml

    best of 3 providers at 50 ml