
Guerlain Aqua Allegoria Flora Cherrysia
Lowest live price · 200 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Guerlain Aqua Allegoria Flora Cherrysia is $84.69 for 200 ml at FragranceNet ($0.42/ml, read Oct 3, 2026, 18:49 UTC), the only retailer we track with it in stock.
200 ml · 1 provider
per ml: 0 sizes cannot share a dollar average
at 200 ml
full bottle, off list price
Prices by size and provider
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
125 mlbest $0.90/ml
200 mlbest $0.42/ml
| Size | FragranceNet | Average |
|---|---|---|
| 125 mlbest $0.90/ml | $112.69bestread Oct 3, 2026, 18:49 UTC | $112.69across 1 provider |
| 200 mlbest $0.42/ml | $84.69bestread Oct 3, 2026, 18:49 UTC | $84.69across 1 provider |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Price dynamics: 125 ml
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
Not enough price history for 125 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.
Guerlain Aqua Allegoria Flora Cherrysia: questions and answers
- Where is the cheapest place to buy Guerlain Aqua Allegoria Flora Cherrysia?
- The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $84.69 for the 200 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 18:49 UTC), compared across 1 retailer. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
- How much does Guerlain Aqua Allegoria Flora Cherrysia cost?
- Guerlain Aqua Allegoria Flora Cherrysia starts at $84.69 for a 200 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
- What is the price per millilitre of Guerlain Aqua Allegoria Flora Cherrysia?
- The best value we track is $0.42/ml per millilitre at the 200 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
- Why is Guerlain Aqua Allegoria Flora Cherrysia cheaper here than in stores?
- The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.
More from Guerlain
Other Guerlain fragrances we price across providers.
Guerlain
2 providers
La Petite Robe Noire
EDT · Women
$61.59$1.37/ml
best of 2 providers at 45 ml
$62.99$0.63/ml
best of 2 providers at 100 ml
Guerlain
2 providers
Samsara Perfume
EDP · Women
$149.95$5.00/ml
$75.95$1.01/ml
best of 2 providers at 75 ml



