Hermes
4 providers
Terre D'hermes Intense
EDP · Men
$86.79$1.93/ml
$99.39$0.99/ml
best of 3 providers at 100 ml
$125.00$0.71/ml
best of 2 providers at 175 ml
$122.49$0.61/ml

Lowest live price · 30 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Hermes Le Jardin De Monsieur Li is $49.69 for 30 ml at FragranceNet ($1.66/ml, read under an hour ago), compared across 2 retailers.
The 100 ml ranges from $79.79 at FragranceNet to $131.10 at Fragrance Outlet, a $51.31 spread, 39% of the higher price, across 2 sellers.
Per millilitre the 100 ml works out at $0.80/ml against $1.66/ml for the 30 ml, so the 100 ml is the better value at today's prices.
The lowest we have recorded for the 30 ml in 51 days of tracking is $49.69 on Aug 11; which is where it sits now.
30 ml · 2 providers
per ml: 3 sizes cannot share a dollar average
at 100 ml
full bottle, off list price
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
| Size | Fragrance Outlet | FragranceNet | Average |
|---|---|---|---|
| 30 mlbest $1.66/ml | $50.99−9%read Oct 1, 2026, 05:18 UTC | $49.69besttracked lowread Oct 1, 2026, 07:18 UTC | $50.34across 2 providers |
| 45 mlbest $2.11/ml | $95.00best−5%read Oct 1, 2026, 05:18 UTC | not carried | $95.00across 1 provider |
| 100 mlbest $0.80/ml | $131.10−5%read Oct 1, 2026, 05:16 UTC | $79.79besttracked lowread Oct 1, 2026, 07:18 UTC | $105.45across 2 providers |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.
Other Hermes fragrances we price across providers.
Hermes
4 providers
EDP · Men
$86.79$1.93/ml
$99.39$0.99/ml
best of 3 providers at 100 ml
$125.00$0.71/ml
best of 2 providers at 175 ml
$122.49$0.61/ml
Hermes
3 providers
EDT · Men
$53.99$1.80/ml
$58.79$1.31/ml
best of 2 providers at 45 ml
$73.49$0.73/ml
best of 3 providers at 100 ml
$123.89$0.62/ml
best of 3 providers at 200 ml
Hermes
3 providers
EDT · Unisex
$54.95$1.83/ml
$58.79$1.31/ml
$87.95$0.88/ml
best of 2 providers at 100 ml
Hermes
2 providers
EDT
$38.99$1.30/ml
$45.99$0.92/ml
best of 2 providers at 50 ml
$66.99$0.67/ml
$90.99$0.73/ml
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Montale
4 providers
EDP · Unisex
$3.99$3.99/ml
$14.99$3.00/ml
$22.99$2.30/ml
$79.99$0.80/ml
best of 4 providers at 100 ml
Paco Rabanne
2 providers
EDP · Men
$94.95$1.90/ml
best of 2 providers at 50 ml
$120.95$1.21/ml
best of 2 providers at 100 ml
$160.95$0.80/ml
best of 2 providers at 200 ml