
Hugo Boss Boss Selection
Lowest live price · 100 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Hugo Boss Boss Selection is $30.79 for 100 ml at FragranceNet ($0.31/ml, read Oct 3, 2026, 10:34 UTC), compared across 2 retailers.
Per millilitre the 100 ml works out at $0.31/ml against $0.89/ml for the 45 ml, so the 100 ml is the better value at today's prices.
The lowest we have recorded for the 45 ml in 5 days of tracking is $39.99 on Sep 28; which is where it sits now.
100 ml · 2 providers
per ml: 2 sizes cannot share a dollar average
at 100 ml
full bottle, off list price
Prices by size and provider
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
45 mlbest $0.89/ml
90 mlbest $0.38/ml
100 mlbest $0.31/ml
| Size | Fragrance Outlet | FragranceNet | Perfumania | Average |
|---|---|---|---|---|
| 45 mlbest $0.89/ml | $39.99best−34%tracked lowread Oct 3, 2026, 08:32 UTC | not carried | sold out | $39.99across 1 provider |
| 90 mlbest $0.38/ml | $34.24best−55%tracked lowread Oct 3, 2026, 14:17 UTC | not carried | sold out | $34.24across 1 provider |
| 100 mlbest $0.31/ml | not carried | $30.79bestTesterread Oct 3, 2026, 10:34 UTC | not carried | $30.79across 1 provider |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Price dynamics: 45 ml
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
- Lowest:
- $39.99
- Average now:
- $39.99
- Trend:
- flat
Hugo Boss Boss Selection: questions and answers
- Where is the cheapest place to buy Hugo Boss Boss Selection?
- The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $30.79 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 10:34 UTC), compared across 2 retailers. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
- How much does Hugo Boss Boss Selection cost?
- Hugo Boss Boss Selection starts at $30.79 for a 100 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
- What is the price per millilitre of Hugo Boss Boss Selection?
- The best value we track is $0.31/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
- Why is Hugo Boss Boss Selection cheaper here than in stores?
- The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.
More from Hugo Boss
Other Hugo Boss fragrances we price across providers.
Hugo Boss
3 providers
Boss Bottled Unlimited
EDT · Men
$48.00$1.07/ml
$48.29$0.48/ml
best of 3 providers at 100 ml
$80.00$0.40/ml
Hugo Boss
3 providers
Boss The Scent
EDT · Men
$35.69$0.79/ml
best of 2 providers at 45 ml
$49.95$0.50/ml
best of 3 providers at 100 ml
$74.19$0.37/ml
Compares at a similar price
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Marc Jacobs
2 providers
Daisy Dream Perfume
EDT · Women
$68.95$2.30/ml
$89.95$1.80/ml
$37.95$0.38/ml
best of 2 providers at 100 ml
Coach
2 providers
Dreams Sunset Perfume
EDP
$38.95$0.65/ml
best of 2 providers at 60 ml
$33.95$0.38/ml
best of 2 providers at 90 ml
$114.95$0.77/ml






