
Hugo Boss Boss The Scent Magnetic
Lowest live price · 45 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Hugo Boss Boss The Scent Magnetic is $65.79 for 45 ml at FragranceNet ($1.46/ml, read Oct 3, 2026, 13:34 UTC), the only retailer we track with it in stock.
45 ml · 1 provider
across 1 provider at 8 ml
at 100 ml
full bottle, off list price
Prices by size and provider
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
8 mlbest $2.10/ml
45 mlbest $1.46/ml
100 mlbest $0.78/ml
| Size | FragranceNet | Average |
|---|---|---|
| 8 mlbest $2.10/ml | $16.79bestMinitracked lowread Oct 3, 2026, 02:18 UTC | $16.79across 1 provider |
| 45 mlbest $1.46/ml | $65.79bestread Oct 3, 2026, 13:34 UTC | $65.79across 1 provider |
| 100 mlbest $0.78/ml | $78.39bestread Oct 3, 2026, 13:34 UTC | $78.39across 1 provider |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 12, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Price dynamics: 45 ml
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
Not enough price history for 45 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.
Hugo Boss Boss The Scent Magnetic: questions and answers
- Where is the cheapest place to buy Hugo Boss Boss The Scent Magnetic?
- The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $65.79 for the 45 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 13:34 UTC), compared across 1 retailer. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
- How much does Hugo Boss Boss The Scent Magnetic cost?
- Hugo Boss Boss The Scent Magnetic starts at $65.79 for a 45 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
- What is the price per millilitre of Hugo Boss Boss The Scent Magnetic?
- The best value we track is $0.78/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
- Why is Hugo Boss Boss The Scent Magnetic cheaper here than in stores?
- The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.
More from Hugo Boss
Other Hugo Boss fragrances we price across providers.
Hugo Boss
3 providers
Boss Bottled Unlimited
EDT · Men
$48.00$1.07/ml
$48.29$0.48/ml
best of 3 providers at 100 ml
$80.00$0.40/ml
Hugo Boss
3 providers
Boss The Scent
EDT · Men
$35.69$0.79/ml
best of 2 providers at 45 ml
$49.95$0.50/ml
best of 3 providers at 100 ml
$74.19$0.37/ml
Compares at a similar price
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Maison Francis Kurkdjian
2 providers
Grand Soir
EDP · Unisex
$7.99$7.99/ml
$34.99$7.00/ml
$53.99$5.40/ml
$180.00$5.14/ml
$239.99$3.43/ml
best of 2 providers at 70 ml
$419.99$2.10/ml
Une Nuit Nomade
2 providers
Chemin D'Amande
Extrait · Unisex
$5.99$5.99/ml
$24.99$5.00/ml
$42.99$4.30/ml
$195.00$3.90/ml
$209.99$2.10/ml
best of 2 providers at 100 ml







