Daily Fragrance Scout
Hugo Boss Hugo Deep Red bottle

Hugo Boss Hugo Deep Red

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Hugo Boss Hugo Deep Red is $32.19 for 75 ml at FragranceNet ($0.43/ml, read Oct 1, 2026, 17:33 UTC), compared across 2 retailers.

Per millilitre the 90 ml works out at $0.81/ml against $1.16/ml for the 45 ml, so the 90 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 45 ml in 3 days of tracking is $51.99 on Sep 28; which is where it sits now.

Lowest price
$32.19

75 ml · 2 providers

Average price
$0.80/ml

per ml: 3 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.43/ml

at 75 ml

Biggest discount
−10%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 45 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$51.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$51.99
Average now:
$51.99
Trend:
flat

Hugo Boss Hugo Deep Red: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Hugo Boss Hugo Deep Red?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $32.19 for the 75 ml bottle at FragranceNet (read Oct 1, 2026, 17:33 UTC), compared across 2 retailers. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
Is $32.19 a good price for Hugo Boss Hugo Deep Red?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Hugo Boss Hugo Deep Red cost?
Hugo Boss Hugo Deep Red starts at $32.19 for a 75 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Hugo Boss Hugo Deep Red?
The best value we track is $0.43/ml per millilitre at the 75 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Hugo Boss Hugo Deep Red cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Hugo Boss

Other Hugo Boss fragrances we price across providers.

  • Hugo Boss

    3 providers

    Boss Bottled Unlimited

    EDT · Men

    Bottle size for Hugo Boss Boss Bottled Unlimited

    $48.00$1.07/ml

    $48.29$0.48/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Hugo Boss

    2 providers

    Hugo Energise

    EDT · Men

    Bottle size for Hugo Boss Hugo Energise

    $29.39$0.39/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $25.00$0.20/ml

  • Hugo Boss

    2 providers

    Number One

    EDT · Men

    Bottle size for Hugo Boss Number One

    $55.95$0.56/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $39.99$0.32/ml

  • Hugo Boss

    2 providers

    Hugo Xy

    EDT · Men

    Bottle size for Hugo Boss Hugo Xy

    $29.39$0.29/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Calvin Klein

    2 providers

    Euphoria

    EDP · Women

    Bottle size for Calvin Klein Euphoria

    $19.59$1.31/ml

    $39.89$0.89/ml

    $96.99$1.94/ml

    $56.69$0.57/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $69.29$0.43/ml

  • Salvatore Ferragamo

    2 providers

    Fiamma

    EDP · Women

    Bottle size for Salvatore Ferragamo Fiamma

    $55.29$0.99/ml

    $42.99$0.43/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Versace

    1 provider

    Eros Cologne

    EDP · Men

    Bottle size for Versace Eros Cologne

    $68.95$0.69/ml

    $85.95$0.43/ml

  • Ralph Lauren

    4 providers

    Polo Blue

    EDT

    Bottle size for Ralph Lauren Polo Blue

    $11.99$11.99/ml

    $55.95$1.40/ml

    best of 2 providers at 40 ml

    $95.99$1.28/ml

    $52.49$0.42/ml

    best of 3 providers at 125 ml