Initio
5 providers
Lift Me Up
Extrait
$6.99$6.99/ml
$26.99$5.40/ml
$48.49$4.85/ml
$209.99$4.20/ml
$230.00$2.56/ml
best of 5 providers at 90 ml

Lowest live price · 50 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Initio Atomic Rose is $135.00 for 50 ml at Olfactory Factory LLC ($2.70/ml, read 1 hour ago), compared across 3 retailers.
The 50 ml ranges from $135.00 at Olfactory Factory LLC to $169.99 at Venba Fragrance, a $34.99 spread, 21% of the higher price, across 2 sellers.
Per millilitre the 90 ml works out at $2.22/ml against $2.70/ml for the 50 ml, so the 90 ml is the better value at today's prices.
The lowest we have recorded for the 50 ml in 68 days of tracking is $135.00 on Aug 17; which is where it sits now.
50 ml · 3 providers
per ml: 5 sizes cannot share a dollar average
at 90 ml
full bottle, off list price
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
| Size | FragranceNet | Olfactory Factory LLC | Venba Fragrance | Average |
|---|---|---|---|---|
| 1 mlbest $5.99/ml | not carried | not carried | $5.99bestDecanttracked lowread Sep 17, 2026, 05:18 UTClast read 13 days ago; price may have changed | $5.99across 1 provider |
| 2 ml | not carried | sold out | sold out | - |
| 5 mlbest $5.40/ml | $38.49Minitracked lowread Oct 1, 2026, 02:03 UTC | not carried | $26.99bestDecanttracked lowread Sep 17, 2026, 05:18 UTClast read 13 days ago; price may have changed | $32.74across 2 providers |
| 8 ml | not carried | sold out | not carried | - |
| 10 mlbest $4.90/ml | not carried | not carried | $48.99bestDecanttracked lowread Sep 17, 2026, 05:18 UTClast read 13 days ago; price may have changed | $48.99across 1 provider |
| 50 mlbest $2.70/ml | not carried | $135.00besttracked lowread Oct 1, 2026, 01:05 UTC | $169.99tracked lowread Sep 17, 2026, 05:18 UTClast read 13 days ago; price may have changed | $152.50across 2 providers |
| 90 mlbest $2.22/ml | not carried | $199.99besttracked lowread Oct 1, 2026, 01:05 UTC | $209.99tracked lowread Sep 17, 2026, 05:18 UTClast read 13 days ago; price may have changed | $204.99across 2 providers |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 27, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
8 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.
Other Initio fragrances we price across providers.
Initio
5 providers
Extrait
$6.99$6.99/ml
$26.99$5.40/ml
$48.49$4.85/ml
$209.99$4.20/ml
$230.00$2.56/ml
best of 5 providers at 90 ml
Initio
4 providers
EDP
$9.99$9.99/ml
$40.99$8.20/ml
$66.99$6.70/ml
$249.89$5.55/ml
$159.98$3.20/ml
$195.00$2.17/ml
best of 3 providers at 90 ml
Initio
4 providers
Extrait · Unisex
$3.99$3.99/ml
$19.99$4.00/ml
$34.99$3.50/ml
best of 2 providers at 10 ml
$178.00$1.98/ml
best of 4 providers at 90 ml
Initio
4 providers
EDP
$6.99$6.99/ml
$3.99$2.00/ml
$31.49$6.30/ml
best of 2 providers at 5 ml
$53.99$5.40/ml
$149.00$2.98/ml
$199.99$2.22/ml
best of 3 providers at 90 ml
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.