Daily Fragrance Scout
Lacoste Pour Femme bottle

Lacoste Pour Femme

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Lacoste Pour Femme is $23.09 for 30 ml at FragranceNet ($0.77/ml, read Oct 3, 2026, 21:30 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$23.09

30 ml · 1 provider

Average price
$0.89/ml

per ml: 4 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.47/ml

at 90 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

Decants from 1 store: from $1.57/ml (8 ml at FragranceNet, $12.59, read Oct 3, 2026, 21:30 UTC).

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 3, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 30 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 30 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

Lacoste Pour Femme: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Lacoste Pour Femme?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $23.09 for the 30 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 21:30 UTC). Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Lacoste Pour Femme cost?
Lacoste Pour Femme starts at $23.09 for a 30 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Lacoste Pour Femme?
The best value we track is $0.47/ml per millilitre at the 90 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Is it cheaper to buy a decant or a full bottle of Lacoste Pour Femme?
The full bottle is cheaper per millilitre: $0.47/ml for the cheapest full bottle (90 ml at FragranceNet, $42.69, read Oct 3, 2026, 21:30 UTC), against $1.57/ml for the cheapest decant (8 ml at FragranceNet, $12.59, read Oct 3, 2026, 21:30 UTC), about 3.3 times as much per ml. A decant costs less up front, which makes it the cheaper way to try the scent before committing to a bottle.
Why is Lacoste Pour Femme cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Lacoste

Other Lacoste fragrances we price across providers.

  • Lacoste

    3 providers

    L.12.12 Blanc

    EDT · Men

    Bottle size for Lacoste L.12.12 Blanc

    $37.79$0.84/ml

    $46.95$0.94/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $51.95$0.52/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $60.89$0.35/ml

    best of 3 providers at 175 ml

  • Lacoste

    3 providers

    Original

    Parfum

    Bottle size for Lacoste Original

    $44.99$0.45/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Lacoste

    3 providers

    Essential

    EDT · Men

    Bottle size for Lacoste Essential

    $11.89$1.49/ml

    $29.39$0.39/ml

    best of 3 providers at 75 ml

    $32.89$0.26/ml

    best of 3 providers at 125 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Mont Blanc

    4 providers

    Explorer

    EDP · Men

    Bottle size for Mont Blanc Explorer

    $3.99$3.99/ml

    $8.95$1.79/ml

    best of 4 providers at 5 ml

    $14.69$1.84/ml

    $16.99$1.70/ml

    $27.95$0.93/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $35.95$0.60/ml

    best of 4 providers at 60 ml

    $46.95$0.47/ml

    best of 4 providers at 100 ml

    $97.99$0.49/ml

    best of 3 providers at 200 ml

  • Vince Camuto

    2 providers

    Brilliante

    EDP · Women

    Bottle size for Vince Camuto Brilliante

    $13.99$0.47/ml

    $79.99$0.80/ml

  • Versace

    2 providers

    Eros Pour Femme Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Versace Eros Pour Femme Perfume

    $86.95$1.74/ml

    $46.95$0.47/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Narciso Rodriguez

    2 providers

    All of Me

    EDP

    Bottle size for Narciso Rodriguez All of Me

    $44.79$1.00/ml

    $55.29$0.61/ml

    best of 2 providers at 90 ml

    $69.99$0.47/ml