Daily Fragrance Scout
Le Labo Ambrette 9 bottle

Le Labo Ambrette 9

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Le Labo Ambrette 9 is $271.59 for 50 ml at FragranceNet ($5.43/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$271.59

50 ml · 1 provider

Average price
$271.59

across 1 provider at 50 ml

Best value
$5.43/ml

at 50 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 11, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$271.59
Aug 11, 202649 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$271.59
Average now:
$271.59
Trend:
flat

Le Labo Ambrette 9: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Le Labo Ambrette 9?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $271.59 for the 50 ml bottle at FragranceNet (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $271.59 a good price for Le Labo Ambrette 9?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Le Labo Ambrette 9 cost?
Le Labo Ambrette 9 starts at $271.59 for a 50 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Le Labo Ambrette 9?
The best value we track is $5.43/ml per millilitre at the 50 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Le Labo Ambrette 9?
The lowest price we have recorded for the 50 ml size is $271.59, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Le Labo Ambrette 9 cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Le Labo

Other Le Labo fragrances we price across providers.

  • Le Labo

    2 providers

    Another 13

    EDP · Unisex

    Bottle size for Le Labo Another 13

    $6.99$6.99/ml

    $25.99$5.20/ml

    $234.99$4.70/ml

    $334.99$3.35/ml

  • Le Labo

    2 providers

    The Noir 29

    EDP · Women

    Bottle size for Le Labo The Noir 29

    $147.69$9.85/ml

    $234.99$4.70/ml

  • Le Labo

    1 provider

    Baie 19

    EDP · Unisex

    Bottle size for Le Labo Baie 19

    $427.69$4.28/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Boadicea the Victorious

    1 provider

    Amber Sapphire

    EDP · Unisex

    Bottle size for Boadicea the Victorious Amber Sapphire

    $541.79$5.42/ml

  • Boadicea the Victorious

    1 provider

    Valiant

    EDP · Unisex

    Bottle size for Boadicea the Victorious Valiant

    $14.99$14.99/ml

    $59.99$12.00/ml

    $99.99$10.00/ml

    $544.99$5.45/ml

  • Tom Ford

    3 providers

    Rose Prick

    EDP · Unisex

    Bottle size for Tom Ford Rose Prick

    $8.99$8.99/ml

    $37.99$7.60/ml

    $53.99$5.40/ml

    $336.95$6.74/ml

    best of 2 providers at 50 ml