Daily Fragrance Scout
Luniche Oro Elixir bottle

Luniche Oro Elixir

Eau de ParfumUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Luniche Oro Elixir is $48.99 for 100 ml at FragranceNet ($0.49/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$48.99

100 ml · 1 provider

Average price
$48.99

across 1 provider at 100 ml

Best value
$0.49/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 21, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$48.99
Sep 21, 202611 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$48.99
Average now:
$48.99
Trend:
flat

Luniche Oro Elixir: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Luniche Oro Elixir?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $48.99 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $48.99 a good price for Luniche Oro Elixir?
The lowest price we have recorded for this listing in the 11 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Luniche Oro Elixir cost?
Luniche Oro Elixir starts at $48.99 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Luniche Oro Elixir?
The best value we track is $0.49/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Luniche Oro Elixir?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $48.99, tracking since Sep 21, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Luniche Oro Elixir cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Luniche

Other Luniche fragrances we price across providers.

  • Luniche

    2 providers

    Aziza Fragrance

    EDP · Unisex

    Bottle size for Luniche Aziza Fragrance

    $39.95$0.40/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Luniche

    2 providers

    Fustaq Fragrance

    EDP · Unisex

    Bottle size for Luniche Fustaq Fragrance

    $39.95$0.40/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Luniche

    2 providers

    Aziza Fig Yourself

    EDP · Unisex

    Bottle size for Luniche Aziza Fig Yourself

    $44.79$0.45/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Ralph Lauren

    3 providers

    Polo Red Extreme

    EDP · Men

    Bottle size for Ralph Lauren Polo Red Extreme

    $86.99$0.70/ml

    best of 2 providers at 125 ml

    $98.69$0.49/ml

  • Jimmy Choo

    3 providers

    Man Extreme

    EDP · Men

    Bottle size for Jimmy Choo Man Extreme

    $13.99$1.75/ml

    $44.79$1.49/ml

    $58.79$1.18/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $69.99$0.70/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $98.69$0.49/ml

  • Jo Milano

    2 providers

    Game Of Spades Wildcard

    Parfum · Unisex

    Bottle size for Jo Milano Game Of Spades Wildcard

    $22.39$2.24/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $51.09$1.70/ml

    $58.09$1.16/ml

    $98.69$0.49/ml

  • Jo Milano

    2 providers

    Game Of Spades Full House

    Parfum · Unisex

    Bottle size for Jo Milano Game Of Spades Full House

    $17.49$2.19/ml

    $23.09$2.31/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $55.99$1.87/ml

    $80.49$0.80/ml

    $98.69$0.49/ml