Daily Fragrance Scout
Marc Jacobs Daisy Love Eau So Sweet De Toilette bottle

Marc Jacobs Daisy Love Eau So Sweet De Toilette

Eau de ToiletteWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Marc Jacobs Daisy Love Eau So Sweet De Toilette is $103.99 for 50 ml at Fragrance Outlet ($2.08/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$103.99

50 ml · 1 provider

Average price
$103.99

across 1 provider at 50 ml

Best value
$2.08/ml

at 50 ml

Biggest discount
−4%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$103.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$103.99
Average now:
$103.99
Trend:
flat

Marc Jacobs Daisy Love Eau So Sweet De Toilette: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Marc Jacobs Daisy Love Eau So Sweet De Toilette?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $103.99 for the 50 ml bottle at Fragrance Outlet (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Marc Jacobs Daisy Love Eau So Sweet De Toilette cost?
Marc Jacobs Daisy Love Eau So Sweet De Toilette starts at $103.99 for a 50 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Marc Jacobs Daisy Love Eau So Sweet De Toilette?
The best value we track is $2.08/ml per millilitre at the 50 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Marc Jacobs Daisy Love Eau So Sweet De Toilette cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Marc Jacobs

Other Marc Jacobs fragrances we price across providers.

  • Marc Jacobs

    3 providers

    Perfect Absolute

    EDP · Women

    Bottle size for Marc Jacobs Perfect Absolute

    $23.79$2.38/ml

    $128.99$2.87/ml

    $115.49$1.15/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Marc Jacobs

    3 providers

    Daisy Wild

    EDP · Women

    Bottle size for Marc Jacobs Daisy Wild

    $25.19$2.52/ml

    $66.49$2.22/ml

    $110.17$1.10/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Marc Jacobs

    2 providers

    Daisy Ever So Fresh

    EDP · Women

    Bottle size for Marc Jacobs Daisy Ever So Fresh

    $19.59$1.96/ml

    $95.99$3.20/ml

    $176.99$1.42/ml

  • Marc Jacobs

    2 providers

    Daisy Eau So Fresh Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh Perfume

    $103.95$1.39/ml

    $57.95$0.46/ml

    best of 2 providers at 125 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Carolina Herrera

    2 providers

    La Bomba

    EDP · Women

    Bottle size for Carolina Herrera La Bomba

    $86.99$2.90/ml

    $103.99$2.08/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $169.99$2.12/ml

  • Filippo Sorcinelli

    1 provider

    Nebbia Fitta

    Extrait

    Bottle size for Filippo Sorcinelli Nebbia Fitta

    $104.00$2.08/ml

  • Boadicea the Victorious

    2 providers

    Elaborate

    EDP

    Bottle size for Boadicea the Victorious Elaborate

    $209.00$2.09/ml

    best of 2 providers at 100 ml