Marc Jacobs
3 providers
Daisy Wild
EDP · Women
$25.19$2.52/ml
$66.49$2.22/ml
$110.17$1.10/ml
best of 2 providers at 100 ml

Lowest live price · 100 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Sep 30, 2026: the cheapest full bottle of Marc Jacobs Perfect Absolute is $115.49 for 100 ml at FragranceNet ($1.15/ml, read under an hour ago), compared across 3 retailers.
The 100 ml ranges from $115.49 at FragranceNet to $164.99 at Fragrance Outlet, a $49.50 spread, 30% of the higher price, across 3 sellers.
Per millilitre the 100 ml works out at $1.15/ml against $2.87/ml for the 45 ml, so the 100 ml is the better value at today's prices.
The lowest we have recorded for the 100 ml in 50 days of tracking is $109.89 on Aug 11; it is $115.49 now.
100 ml · 3 providers
per ml: 3 sizes cannot share a dollar average
at 100 ml
full bottle, off list price
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
| Size | Fragrance Outlet | FragranceNet | Maple Prime | Average |
|---|---|---|---|---|
| 10 mlbest $2.38/ml | not carried | $23.79bestMinitracked lowread Sep 30, 2026, 18:33 UTC | not carried | $23.79across 1 provider |
| 45 mlbest $2.87/ml | $128.99best−3%read Sep 30, 2026, 19:17 UTC | not carried | not carried | $128.99across 1 provider |
| 100 mlbest $1.15/ml | $164.99−3%read Sep 30, 2026, 14:17 UTC | $115.49bestTesterover usualread Sep 30, 2026, 18:33 UTC | $127.99−25%read Sep 30, 2026, 19:03 UTC | $136.16across 3 providers |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 30, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.
Other Marc Jacobs fragrances we price across providers.
Marc Jacobs
3 providers
EDP · Women
$25.19$2.52/ml
$66.49$2.22/ml
$110.17$1.10/ml
best of 2 providers at 100 ml
Marc Jacobs
2 providers
EDP
$95.95$3.20/ml
$70.95$0.57/ml
best of 2 providers at 125 ml
Marc Jacobs
2 providers
EDT · Women
$43.95$0.88/ml
best of 2 providers at 50 ml
$62.95$0.63/ml
best of 2 providers at 100 ml
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within testers & unboxed.