Daily Fragrance Scout
Michel Germain Sexual Noir bottle

Michel Germain Sexual Noir

Eau de ToiletteMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Michel Germain Sexual Noir is $58.79 for 125 ml at FragranceNet ($0.47/ml, read 1 hour ago), compared across 2 retailers.

The 125 ml ranges from $58.79 at FragranceNet to $76.00 at Fragrance Outlet, a $17.21 spread, 23% of the higher price, across 2 sellers.

The lowest we have recorded for the 125 ml in 51 days of tracking is $58.79 on Aug 11; which is where it sits now.

Lowest price
$58.79

125 ml · 2 providers

Average price
$67.40

across 2 providers at 125 ml

Best value
$0.47/ml

at 125 ml

Biggest discount
−5%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 125 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$67.40$58.79
Aug 11, 202649 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$58.79
Average now:
$67.40
Trend:
+$8.61 since Aug 11, 2026

Michel Germain Sexual Noir: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Michel Germain Sexual Noir?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $58.79 for the 125 ml bottle at FragranceNet (read 1 hour ago), compared across 2 retailers. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $58.79 a good price for Michel Germain Sexual Noir?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Michel Germain Sexual Noir cost?
Michel Germain Sexual Noir starts at $58.79 for a 125 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Michel Germain Sexual Noir?
The best value we track is $0.47/ml per millilitre at the 125 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Michel Germain Sexual Noir?
The lowest price we have recorded for the 125 ml size is $58.79, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Michel Germain Sexual Noir cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Michel Germain

Other Michel Germain fragrances we price across providers.

  • Michel Germain

    2 providers

    Sexual Fresh

    EDP · Women

    Bottle size for Michel Germain Sexual Fresh

    $62.99$0.84/ml

    $68.00$0.54/ml

  • Michel Germain

    2 providers

    Sexual

    EDT · Men

    Bottle size for Michel Germain Sexual

    $39.99$0.53/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $46.19$0.37/ml

  • Michel Germain

    2 providers

    Sexual Femme

    EDP · Women

    Bottle size for Michel Germain Sexual Femme

    $46.19$0.37/ml

    best of 2 providers at 125 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Mont Blanc

    4 providers

    Explorer

    EDP · Men

    Bottle size for Mont Blanc Explorer

    $3.99$3.99/ml

    $13.99$2.80/ml

    $16.99$1.70/ml

    $73.95$1.23/ml

    best of 2 providers at 60 ml

    $46.95$0.47/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $122.95$0.61/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • Versace

    2 providers

    Eros Pour Femme Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Versace Eros Pour Femme Perfume

    $86.95$1.74/ml

    $46.95$0.47/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Vince Camuto

    2 providers

    Brilliante

    EDP · Women

    Bottle size for Vince Camuto Brilliante

    $13.99$0.47/ml

    $79.99$0.80/ml

  • Hugo Boss

    1 provider

    Boss Bottled Night

    EDT · Men

    Bottle size for Hugo Boss Boss Bottled Night

    $84.95$0.85/ml

    $94.95$0.47/ml