Daily Fragrance Scout
New Notes Bonbons à La Violette bottle

New Notes Bonbons à La Violette

Extrait de ParfumUnisexNiche

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of New Notes Bonbons à La Violette is $207.19 for 50 ml at FragranceNet ($4.14/ml, read Oct 3, 2026, 21:30 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$207.19

50 ml · 1 provider

Average price
$207.19

across 1 provider at 50 ml

Best value
$4.14/ml

at 50 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 3, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 50 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

New Notes Bonbons à La Violette: questions and answers

Where is the cheapest place to buy New Notes Bonbons à La Violette?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $207.19 for the 50 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 21:30 UTC). Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does New Notes Bonbons à La Violette cost?
New Notes Bonbons à La Violette starts at $207.19 for a 50 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of New Notes Bonbons à La Violette?
The best value we track is $4.14/ml per millilitre at the 50 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is New Notes Bonbons à La Violette cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from New Notes

Other New Notes fragrances we price across providers.

  • New Notes

    2 providers

    Erotika Minimale

    Extrait

    Bottle size for New Notes Erotika Minimale

    $117.00$2.34/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • New Notes

    2 providers

    Latte Di Cherry

    Extrait · Unisex

    Bottle size for New Notes Latte Di Cherry

    $5.99$5.99/ml

    $19.99$4.00/ml

    $29.99$3.00/ml

    $119.99$2.40/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $189.99$1.90/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • New Notes

    1 provider

    Latte Mimosa

    EDP

    Bottle size for New Notes Latte Mimosa

    $117.00$2.34/ml

  • New Notes

    1 provider

    Latte Mimosa

    Extrait · Unisex

    Bottle size for New Notes Latte Mimosa

    $210.69$4.21/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within niche.

  • Xerjoff

    1 provider

    Alexandria II Anniversary

    Parfum · Unisex

    Bottle size for Xerjoff Alexandria II Anniversary

    $11.99$11.99/ml

    $51.99$10.40/ml

    $80.99$8.10/ml

    $416.49$4.16/ml

  • Nasomatto

    2 providers

    Sadonaso

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Nasomatto Sadonaso

    $8.99$8.99/ml

    $124.99$4.17/ml

    best of 2 providers at 30 ml

  • L'Epoque

    1 provider

    Serotonin Spritz

    EDP · Unisex

    Bottle size for L'Epoque Serotonin Spritz

    $7.99$7.99/ml

    $125.00$4.17/ml

  • L'Epoque Parfums

    1 provider

    Dopamine Rose

    Extrait · Unisex

    Bottle size for L'Epoque Parfums Dopamine Rose

    $125.00$4.17/ml