Daily Fragrance Scout
Original Penguin Penguin Premier Label bottle

Original Penguin Penguin Premier Label

Eau de ToiletteMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Original Penguin Penguin Premier Label is $20.99 for 100 ml at FragranceNet ($0.21/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$20.99

100 ml · 1 provider

Average price
$20.99

across 1 provider at 100 ml

Best value
$0.21/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 100 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

Original Penguin Penguin Premier Label: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Original Penguin Penguin Premier Label?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $20.99 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Original Penguin Penguin Premier Label cost?
Original Penguin Penguin Premier Label starts at $20.99 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Original Penguin Penguin Premier Label?
The best value we track is $0.21/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Original Penguin Penguin Premier Label cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Original Penguin

Other Original Penguin fragrances we price across providers.

  • Original Penguin

    1 provider

    Premier Label

    EDP · Men

    Bottle size for Original Penguin Premier Label

    $26.99$0.27/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Calvin Klein

    3 providers

    Eternity Aqua

    EDT · Men

    Bottle size for Calvin Klein Eternity Aqua

    $52.99$1.77/ml

    $82.99$1.66/ml

    $82.95$0.83/ml

    $41.99$0.21/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • Perry Ellis

    3 providers

    Reserve

    EDT · Men

    Bottle size for Perry Ellis Reserve

    $21.95$0.22/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $59.99$0.30/ml

  • Christian Audigier

    2 providers

    Ed Hardy

    EDP · Women

    Bottle size for Christian Audigier Ed Hardy

    $19.59$0.39/ml

    $19.59$0.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $59.99$0.30/ml

  • Antonio Banderas

    2 providers

    Seduction In Black

    EDT · Men

    Bottle size for Antonio Banderas Seduction In Black

    $131.99$2.64/ml

    $19.90$0.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $75.00$0.38/ml