Daily Fragrance Scout
Patek Maison Prisme Blanc bottle

Patek Maison Prisme Blanc

Eau de ParfumUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Patek Maison Prisme Blanc is $139.99 for 90 ml at FragranceNet ($1.56/ml, read Oct 3, 2026, 18:47 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$139.99

90 ml · 1 provider

Average price
-

per ml: 0 sizes cannot share a dollar average

Best value
$1.56/ml

at 90 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 90 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 90 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

Patek Maison Prisme Blanc: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Patek Maison Prisme Blanc?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $139.99 for the 90 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 18:47 UTC). Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Patek Maison Prisme Blanc cost?
Patek Maison Prisme Blanc starts at $139.99 for a 90 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Patek Maison Prisme Blanc?
The best value we track is $1.56/ml per millilitre at the 90 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Patek Maison Prisme Blanc cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Patek Maison

Other Patek Maison fragrances we price across providers.

  • Patek Maison

    3 providers

    Merakai Passion

    EDP · Unisex

    Bottle size for Patek Maison Merakai Passion

    $3.99$3.99/ml

    $99.97$1.00/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Patek Maison

    3 providers

    Prisme Vert

    EDP · Unisex

    Bottle size for Patek Maison Prisme Vert

    $3.99$3.99/ml

    $99.97$1.11/ml

    best of 3 providers at 90 ml

  • Patek Maison

    2 providers

    Prisme Imperial

    EDP · Unisex

    Bottle size for Patek Maison Prisme Imperial

    $3.99$3.99/ml

    $99.97$1.11/ml

    best of 2 providers at 90 ml