Daily Fragrance Scout
Regalien Regularly Irregular bottle

Regalien Regularly Irregular

Extrait de Parfum

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Regalien Regularly Irregular is $219.99 for 80 ml at Maple Prime ($2.75/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$219.99

80 ml · 1 provider

Average price
$219.99

across 1 provider at 80 ml

Best value
$2.75/ml

at 80 ml

Biggest discount
−6%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 28, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 80 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$219.99
Aug 13, 202647 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$219.99
Average now:
$219.99
Trend:
flat

Regalien Regularly Irregular: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Regalien Regularly Irregular?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $219.99 for the 80 ml bottle at Maple Prime (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $219.99 a good price for Regalien Regularly Irregular?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Maple Prime is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Regalien Regularly Irregular cost?
Regalien Regularly Irregular starts at $219.99 for a 80 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Regalien Regularly Irregular?
The best value we track is $2.75/ml per millilitre at the 80 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Regalien Regularly Irregular?
The lowest price we have recorded for the 80 ml size is $219.99, tracking since Aug 13, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Regalien Regularly Irregular cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Regalien

Other Regalien fragrances we price across providers.

  • Regalien

    2 providers

    Hatir

    Extrait

    Bottle size for Regalien Hatir

    $205.99$4.12/ml

    $249.99$3.12/ml

  • Regalien

    2 providers

    Heart Of Rose

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Regalien Heart Of Rose

    $225.00$4.50/ml

    $249.99$3.12/ml

  • Regalien

    2 providers

    Clubs of Iris

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Regalien Clubs of Iris

    $6.49$6.49/ml

    $225.00$4.50/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • Regalien

    2 providers

    Dem

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Regalien Dem

    $4.99$4.99/ml

    $249.99$3.12/ml

    best of 2 providers at 80 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Parfums de Marly

    3 providers

    Meliora

    EDP · Women

    Bottle size for Parfums de Marly Meliora

    $4.99$4.99/ml

    best of 2 providers at 1 ml

    $5.50$2.75/ml

    $40.59$5.07/ml

    $209.99$2.80/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Bvlgari

    2 providers

    Le Gemme Yasep

    EDP · Men

    Bottle size for Bvlgari Le Gemme Yasep

    $353.99$3.54/ml

    $343.99$2.75/ml

    best of 2 providers at 125 ml

  • Amouage

    2 providers

    Interlude Man

    EDP · Men

    Bottle size for Amouage Interlude Man

    $5.99$5.99/ml

    $24.99$5.00/ml

    $42.99$4.30/ml

    $275.00$2.75/ml

  • Atelier des Ors

    2 providers

    Riviera Drive

    EDP · Unisex

    Bottle size for Atelier des Ors Riviera Drive

    $275.00$2.75/ml