Daily Fragrance Scout

RISALA Elite Khazna Kohinoor Perfume

Eau de ParfumUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of RISALA Elite Khazna Kohinoor Perfume is $18.95 for 100 ml at FragranceShop ($0.19/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$18.95

100 ml · 1 provider

Average price
$18.95

across 1 provider at 100 ml

Best value
$0.19/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 30, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$18.95
Sep 21, 202611 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$18.95
Average now:
$18.95
Trend:
flat

RISALA Elite Khazna Kohinoor Perfume: questions and answers

Where is the cheapest place to buy RISALA Elite Khazna Kohinoor Perfume?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $18.95 for the 100 ml bottle at FragranceShop (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $18.95 a good price for RISALA Elite Khazna Kohinoor Perfume?
The lowest price we have recorded for this listing in the 11 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceShop is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does RISALA Elite Khazna Kohinoor Perfume cost?
RISALA Elite Khazna Kohinoor Perfume starts at $18.95 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of RISALA Elite Khazna Kohinoor Perfume?
The best value we track is $0.19/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for RISALA Elite Khazna Kohinoor Perfume?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $18.95, tracking since Sep 21, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is RISALA Elite Khazna Kohinoor Perfume cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from RISALA

Other RISALA fragrances we price across providers.

  • RISALA

    2 providers

    Najma Capella

    EDP

    Bottle size for RISALA Najma Capella

    $19.59$0.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • RISALA

    2 providers

    Elite Genesis Alpha

    EDP · Men

    Bottle size for RISALA Elite Genesis Alpha

    $26.99$0.27/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • RISALA

    2 providers

    Zafer

    EDP · Men

    Bottle size for RISALA Zafer

    $19.99$0.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • RISALA

    2 providers

    Elite Aura Oud

    EDP · Unisex

    Bottle size for RISALA Elite Aura Oud

    $22.99$0.23/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Lacoste

    1 provider

    Red Cologne

    EDT · Men

    Bottle size for Lacoste Red Cologne

    $79.95$1.07/ml

    $23.95$0.19/ml

  • Calvin Klein

    3 providers

    CK One

    EDT · Unisex

    Bottle size for Calvin Klein CK One

    $9.79$0.65/ml

    $20.99$0.47/ml

    $24.95$0.50/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $27.29$0.27/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $35.69$0.18/ml

    best of 3 providers at 200 ml

    $108.99$0.36/ml

  • Antonio Banderas

    2 providers

    Seduction In Black

    EDT · Men

    Bottle size for Antonio Banderas Seduction In Black

    $19.90$0.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $75.00$0.38/ml

  • Christian Audigier

    2 providers

    Ed Hardy

    EDP · Women

    Bottle size for Christian Audigier Ed Hardy

    $19.59$0.39/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $19.59$0.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $59.99$0.30/ml