Daily Fragrance Scout
Roberto Cavalli Just Cavalli Give Me Magic bottle

Roberto Cavalli Just Cavalli Give Me Magic

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Roberto Cavalli Just Cavalli Give Me Magic is $27.99 for 90 ml at FragranceNet ($0.31/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$27.99

90 ml · 1 provider

Average price
$27.99

across 1 provider at 90 ml

Best value
$0.31/ml

at 90 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 11, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 90 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$27.99
Aug 11, 202649 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$27.99
Average now:
$27.99
Trend:
flat

Roberto Cavalli Just Cavalli Give Me Magic: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Roberto Cavalli Just Cavalli Give Me Magic?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $27.99 for the 90 ml bottle at FragranceNet (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $27.99 a good price for Roberto Cavalli Just Cavalli Give Me Magic?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Roberto Cavalli Just Cavalli Give Me Magic cost?
Roberto Cavalli Just Cavalli Give Me Magic starts at $27.99 for a 90 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Roberto Cavalli Just Cavalli Give Me Magic?
The best value we track is $0.31/ml per millilitre at the 90 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Roberto Cavalli Just Cavalli Give Me Magic?
The lowest price we have recorded for the 90 ml size is $27.99, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Roberto Cavalli Just Cavalli Give Me Magic cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Roberto Cavalli

Other Roberto Cavalli fragrances we price across providers.

  • Roberto Cavalli

    2 providers

    Florence Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Roberto Cavalli Florence Perfume

    $31.95$0.43/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Roberto Cavalli

    2 providers

    Paradiso

    EDP · Women

    Bottle size for Roberto Cavalli Paradiso

    $38.49$0.51/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Roberto Cavalli

    1 provider

    Paradiso Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Roberto Cavalli Paradiso Perfume

    $50.08$0.67/ml

  • Roberto Cavalli

    1 provider

    Just Just Cavalli

    EDT · Men

    Bottle size for Roberto Cavalli Just Just Cavalli

    $45.99$0.92/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Calvin Klein

    2 providers

    Eternity Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Calvin Klein Eternity Perfume

    $55.95$1.87/ml

    $27.95$0.56/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $30.95$0.31/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Jimmy Choo

    1 provider

    Man Intense Cologne

    EDT · Men

    Bottle size for Jimmy Choo Man Intense Cologne

    $36.95$0.37/ml

    $61.95$0.31/ml