Daily Fragrance Scout
Scentologia Soli.flore bottle

Scentologia Soli.flore

Eau de ParfumUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Scentologia Soli.flore is $176.99 for 100 ml at Maple Prime ($1.77/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$176.99

100 ml · 1 provider

Average price
$176.99

across 1 provider at 100 ml

Best value
$1.77/ml

at 100 ml

Biggest discount
−26%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 13, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$176.99
Aug 13, 202647 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$176.99
Average now:
$176.99
Trend:
flat

Scentologia Soli.flore: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Scentologia Soli.flore?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $176.99 for the 100 ml bottle at Maple Prime (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $176.99 a good price for Scentologia Soli.flore?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Maple Prime is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Scentologia Soli.flore cost?
Scentologia Soli.flore starts at $176.99 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Scentologia Soli.flore?
The best value we track is $1.77/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Scentologia Soli.flore?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $176.99, tracking since Aug 13, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Scentologia Soli.flore cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Scentologia

Other Scentologia fragrances we price across providers.

  • Scentologia

    2 providers

    Obsidian

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Scentologia Obsidian

    $159.99$1.60/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Scentologia

    1 provider

    Over.dose

    EDP · Unisex

    Bottle size for Scentologia Over.dose

    $176.99$1.77/ml

  • Scentologia

    1 provider

    Sens.ory

    EDP · Unisex

    Bottle size for Scentologia Sens.ory

    $176.99$1.77/ml

  • Scentologia

    1 provider

    Sil.lage

    EDP · Unisex

    Bottle size for Scentologia Sil.lage

    $176.99$1.77/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Cartier

    2 providers

    La Panthere

    EDP · Women

    Bottle size for Cartier La Panthere

    $98.69$2.19/ml

    $133.00$1.77/ml

  • Christian Dior

    1 provider

    Dior Homme Cologne

    Parfum · Men

    Bottle size for Christian Dior Dior Homme Cologne

    $132.95$1.77/ml

  • Jivago

    1 provider

    24K

    EDT · Women

    Bottle size for Jivago 24K

    $132.99$1.77/ml

  • Electimuss

    1 provider

    Caspian Cherry

    Parfum · Unisex

    Bottle size for Electimuss Caspian Cherry

    $177.09$1.77/ml