Daily Fragrance Scout
The House of Oud Dear Karma bottle

The House of Oud Dear Karma

Eau de ParfumUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of The House of Oud Dear Karma is $119.99 for 75 ml at Venba Fragrance ($1.60/ml, read 14 days ago), compared across 2 retailers.

The 75 ml ranges from $119.99 at Venba Fragrance to $177.79 at FragranceNet, a $57.80 spread, 33% of the higher price, across 2 sellers.

The lowest we have recorded for the 75 ml in 51 days of tracking is $119.99 on Sep 17; which is where it sits now.

Lowest price
$119.99

75 ml · 2 providers

Average price
$148.89

across 2 providers at 75 ml

Best value
$1.60/ml

at 75 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 27, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 75 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$177.79$119.99
Aug 11, 202649 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$119.99
Average now:
$148.89
Trend:
−$28.90 since Aug 11, 2026

The House of Oud Dear Karma: questions and answers

Where is the cheapest place to buy The House of Oud Dear Karma?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $119.99 for the 75 ml bottle at Venba Fragrance (read 14 days ago), compared across 2 retailers. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does The House of Oud Dear Karma cost?
The House of Oud Dear Karma starts at $119.99 for a 75 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of The House of Oud Dear Karma?
The best value we track is $1.60/ml per millilitre at the 75 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for The House of Oud Dear Karma?
The lowest price we have recorded for the 75 ml size is $119.99, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is The House of Oud Dear Karma cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from The House of Oud

Other The House of Oud fragrances we price across providers.

  • The House of Oud

    3 providers

    Ruby Red

    EDP

    Bottle size for The House of Oud Ruby Red

    $119.99$1.60/ml

    best of 3 providers at 75 ml

  • The House of Oud

    2 providers

    Sapphire Blue

    EDP

    Bottle size for The House of Oud Sapphire Blue

    $115.00$1.53/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • The House of Oud

    1 provider

    Amore

    EDP · Unisex

    Bottle size for The House of Oud Amore

    $119.99$1.60/ml

  • The House of Oud

    1 provider

    What About Pop

    EDP

    Bottle size for The House of Oud What About Pop

    $119.99$1.60/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Xerjoff

    5 providers

    Naxos

    EDP · Unisex

    Bottle size for Xerjoff Naxos

    $7.99$7.99/ml

    $33.99$6.80/ml

    $53.99$5.40/ml

    $159.98$1.60/ml

    best of 5 providers at 100 ml

  • Matiere Premiere

    4 providers

    Falcon Leather

    EDP · Unisex

    Bottle size for Matiere Premiere Falcon Leather

    $25.00$3.13/ml

    $129.00$2.58/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $159.97$1.60/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Parfums de Marly

    3 providers

    Pegasus Exclusif

    EDP · Men

    Bottle size for Parfums de Marly Pegasus Exclusif

    $5.99$5.99/ml

    $3.99$2.00/ml

    best of 2 providers at 2 ml

    $22.99$4.60/ml

    $39.99$4.00/ml

    $199.99$1.60/ml

    best of 2 providers at 125 ml

  • Parfums de Marly

    3 providers

    Percival

    EDP · Men

    Bottle size for Parfums de Marly Percival

    $6.99$6.99/ml

    $9.99$5.00/ml

    $29.99$6.00/ml

    $39.99$4.00/ml

    $229.95$3.07/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $199.99$1.60/ml