Daily Fragrance Scout
Tommy Hilfiger Tommy Girl bottle

Tommy Hilfiger Tommy Girl

Eau de ToiletteWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Sep 30, 2026: the cheapest full bottle of Tommy Hilfiger Tommy Girl is $21.95 for 50 ml at FragranceShop ($0.44/ml, read 1 hour ago), compared across 3 retailers.

The 200 ml ranges from $33.95 at FragranceShop to $75.99 at Fragrance Outlet, a $42.04 spread, 55% of the higher price, across 2 sellers.

Per millilitre the 200 ml works out at $0.17/ml against $0.93/ml for the 30 ml, so the 200 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 50 ml in 50 days of tracking is $21.95 on Sep 21; which is where it sits now.

Lowest price
$21.95

50 ml · 3 providers

Average price
$0.58/ml

per ml: 4 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.17/ml

at 200 ml

Biggest discount
−7%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 30, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$32.58$21.95
Aug 11, 202648 observationsSep 30, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$21.95
Average now:
$32.58
Trend:
+$8.09 since Aug 11, 2026

Tommy Hilfiger Tommy Girl: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Tommy Hilfiger Tommy Girl?
The lowest live price we track as of Sep 30, 2026 is $21.95 for the 50 ml bottle at FragranceShop (read 1 hour ago), compared across 3 retailers. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $21.95 a good price for Tommy Hilfiger Tommy Girl?
The lowest price we have recorded for this listing in the 10 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceShop is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Tommy Hilfiger Tommy Girl cost?
Tommy Hilfiger Tommy Girl starts at $21.95 for a 50 ml bottle across the 3 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Tommy Hilfiger Tommy Girl?
The best value we track is $0.17/ml per millilitre at the 200 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Tommy Hilfiger Tommy Girl?
The lowest price we have recorded for the 50 ml size is $21.95, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Tommy Hilfiger Tommy Girl cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Tommy Hilfiger

Other Tommy Hilfiger fragrances we price across providers.

  • Tommy Hilfiger

    1 provider

    Tommy Girl Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Tommy Hilfiger Tommy Girl Perfume

    $38.00$0.76/ml

    $65.95$0.66/ml

  • Tommy Hilfiger

    1 provider

    Tommy

    EDT · Men

    Bottle size for Tommy Hilfiger Tommy

    $65.95$0.66/ml

  • Tommy Hilfiger

    1 provider

    Tommy Cologne

    EDT · Men

    Bottle size for Tommy Hilfiger Tommy Cologne

    $23.95$0.24/ml

    $31.95$0.16/ml

  • Tommy Hilfiger

    1 provider

    Impact Intense

    EDP · Men

    Bottle size for Tommy Hilfiger Impact Intense

    $12.59$1.57/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Calvin Klein

    3 providers

    Obsession

    EDT · Men

    Bottle size for Calvin Klein Obsession

    $52.99$1.77/ml

    $63.95$0.85/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $75.95$0.64/ml

    best of 2 providers at 118 ml

    $21.69$0.17/ml

    $37.09$0.19/ml

    best of 3 providers at 200 ml

  • Oscar De La Renta

    2 providers

    Oscar Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Oscar De La Renta Oscar Perfume

    $28.99$0.97/ml

    $32.98$0.66/ml

    $61.95$0.62/ml

    $33.95$0.17/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • Elizabeth Arden

    2 providers

    Red Door

    EDT · Women

    Bottle size for Elizabeth Arden Red Door

    $8.95$0.90/ml

    $34.99$1.17/ml

    $52.99$1.06/ml

    $12.95$0.17/ml

    $25.95$0.26/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Calvin Klein

    3 providers

    CK One

    EDT · Unisex

    Bottle size for Calvin Klein CK One

    $9.79$0.65/ml

    $20.99$0.47/ml

    $24.95$0.50/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $27.29$0.27/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $35.69$0.18/ml

    best of 3 providers at 200 ml

    $108.99$0.36/ml