Daily Fragrance Scout
Tous Oh The Origin bottle

Tous Oh The Origin

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Tous Oh The Origin is $32.95 for 100 ml at Fragrance Outlet ($0.33/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$32.95

100 ml · 1 provider

Average price
$32.95

across 0 providers at 50 ml

Best value
$0.33/ml

at 100 ml

Biggest discount
−18%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 29, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$32.95
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$32.95
Average now:
$32.95
Trend:
flat

Tous Oh The Origin: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Tous Oh The Origin?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $32.95 for the 100 ml bottle at Fragrance Outlet (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Tous Oh The Origin cost?
Tous Oh The Origin starts at $32.95 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Tous Oh The Origin?
The best value we track is $0.33/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Tous Oh The Origin cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Tous

Other Tous fragrances we price across providers.

  • Tous

    4 providers

    Man

    EDT · Men

    Bottle size for Tous Man

    $32.95$0.33/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Tous

    3 providers

    Man Spritz

    EDT · Men

    Bottle size for Tous Man Spritz

    $34.99$0.35/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Tous

    2 providers

    Baby

    EDC

    Bottle size for Tous Baby

    $24.95$0.25/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Tous

    2 providers

    Gold Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Tous Gold Perfume

    $40.82$0.45/ml

    $36.95$0.37/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Armaf

    4 providers

    Club de Nuit Intense

    EDP

    Bottle size for Armaf Club de Nuit Intense

    $9.09$1.14/ml

    $34.99$0.33/ml

    $84.95$0.42/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • Calvin Klein

    2 providers

    Be

    EDT · Men

    Bottle size for Calvin Klein Be

    $55.99$1.24/ml

    $54.95$0.55/ml

    $65.95$0.33/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • Dolce & Gabbana

    1 provider

    K Cologne

    EDP · Men

    Bottle size for Dolce & Gabbana K Cologne

    $42.95$0.43/ml

    $65.95$0.33/ml

  • Parfumane

    1 provider

    Lavender

    EDC · Unisex

    Bottle size for Parfumane Lavender

    $65.79$0.33/ml