Daily Fragrance Scout
Versace Crystal Noir bottle

Versace Crystal Noir

Eau de ToiletteWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Versace Crystal Noir is $74.99 for 30 ml at Fragrance Outlet ($2.50/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.

Per millilitre the 90 ml works out at $1.38/ml against $2.50/ml for the 30 ml, so the 90 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 30 ml in 3 days of tracking is $74.99 on Sep 28; which is where it sits now.

Lowest price
$74.99

30 ml · 1 provider

Average price
$1.94/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$1.38/ml

at 90 ml

Biggest discount
−4%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 30 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$74.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$74.99
Average now:
$74.99
Trend:
flat

Versace Crystal Noir: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Versace Crystal Noir?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $74.99 for the 30 ml bottle at Fragrance Outlet (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Versace Crystal Noir cost?
Versace Crystal Noir starts at $74.99 for a 30 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Versace Crystal Noir?
The best value we track is $1.38/ml per millilitre at the 90 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Versace Crystal Noir cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Versace

Other Versace fragrances we price across providers.

  • Versace

    3 providers

    Eros Najim

    Parfum

    Bottle size for Versace Eros Najim

    $79.99$1.60/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $100.99$1.01/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $152.99$0.76/ml

  • Versace

    2 providers

    Pour Homme

    EDT · Men

    Bottle size for Versace Pour Homme

    $9.95$1.99/ml

    $45.95$1.53/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $78.95$1.58/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $99.95$1.00/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $132.95$0.66/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • Versace

    2 providers

    Versense Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Versace Versense Perfume

    $32.95$1.10/ml

    $49.95$1.00/ml

    $65.95$0.66/ml

  • Versace

    2 providers

    Eros

    EDT · Men

    Bottle size for Versace Eros

    $39.95$1.33/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $78.95$1.58/ml

    $99.95$1.00/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $132.95$0.66/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Jean Patou

    2 providers

    Sublime

    EDT · Women

    Bottle size for Jean Patou Sublime

    $41.29$1.38/ml

    $64.99$1.44/ml

  • Yves Saint Laurent

    2 providers

    Libre Flowers Flames

    EDP · Women

    Bottle size for Yves Saint Laurent Libre Flowers Flames

    $5.99$5.99/ml

    $123.95$1.38/ml

  • Lancome

    2 providers

    La Vie Est Belle Vanille Nude

    EDP · Women

    Bottle size for Lancome La Vie Est Belle Vanille Nude

    $107.09$3.57/ml

    $127.39$2.55/ml

    $137.99$1.38/ml

    best of 2 providers at 100 ml