Daily Fragrance Scout

Viktor & Rolf Flowerbomb Perfume

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Viktor & Rolf Flowerbomb Perfume is $41.95 for 30 ml at FragranceShop ($1.40/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Per millilitre the 100 ml works out at $0.86/ml against $1.40/ml for the 30 ml, so the 100 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 30 ml in 10 days of tracking is $41.95 on Sep 21; which is where it sits now.

Lowest price
$41.95

30 ml · 1 provider

Average price
$1.19/ml

per ml: 3 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.86/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 30 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$41.95
Sep 21, 202611 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$41.95
Average now:
$41.95
Trend:
flat

Viktor & Rolf Flowerbomb Perfume: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Viktor & Rolf Flowerbomb Perfume?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $41.95 for the 30 ml bottle at FragranceShop (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $41.95 a good price for Viktor & Rolf Flowerbomb Perfume?
The lowest price we have recorded for this listing in the 11 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceShop is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Viktor & Rolf Flowerbomb Perfume cost?
Viktor & Rolf Flowerbomb Perfume starts at $41.95 for a 30 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Viktor & Rolf Flowerbomb Perfume?
The best value we track is $0.86/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Viktor & Rolf Flowerbomb Perfume?
The lowest price we have recorded for the 30 ml size is $41.95, tracking since Sep 21, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Viktor & Rolf Flowerbomb Perfume cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Viktor & Rolf

Other Viktor & Rolf fragrances we price across providers.

  • Viktor & Rolf

    1 provider

    Spicebomb Cologne

    EDT · Men

    Bottle size for Viktor & Rolf Spicebomb Cologne

    $12.95$1.85/ml

    $34.95$0.70/ml

    $45.95$0.51/ml

    $81.95$0.55/ml

  • Viktor & Rolf

    1 provider

    Good Fortune Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Viktor & Rolf Good Fortune Perfume

    $38.95$1.30/ml

    $60.95$1.22/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Azzaro

    4 providers

    Wanted

    EDT · Men

    Bottle size for Azzaro Wanted

    $3.69$3.69/ml

    $12.99$2.60/ml

    $14.69$1.47/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $79.95$1.60/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $99.95$1.00/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $128.99$0.86/ml

  • Burberry

    2 providers

    Mr. Burberry

    EDP · Men

    Bottle size for Burberry Mr. Burberry

    $76.00$1.69/ml

    $85.95$0.86/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Donna Karan

    2 providers

    Cashmere Mist

    EDT · Women

    Bottle size for Donna Karan Cashmere Mist

    $92.99$1.86/ml

    $86.09$0.86/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Burberry

    2 providers

    My Burberry

    EDP · Women

    Bottle size for Burberry My Burberry

    $53.19$1.77/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $59.49$1.32/ml

    best of 2 providers at 45 ml

    $77.69$0.86/ml