Daily Fragrance Scout
Viktor & Rolf Flowerbomb Tiger Lily bottle

Viktor & Rolf Flowerbomb Tiger Lily

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Viktor & Rolf Flowerbomb Tiger Lily is $82.00 for 50 ml at MicroPerfumes ($1.64/ml, read Oct 3, 2026, 21:01 UTC), compared across 2 retailers.

The 50 ml ranges from $82.00 at MicroPerfumes to $96.59 at FragranceNet, a $14.59 spread, 15% of the higher price, across 2 sellers.

Per millilitre the 100 ml works out at $1.12/ml against $1.64/ml for the 50 ml, so the 100 ml is the better value at today's prices.

Lowest price
$82.00

50 ml · 2 providers

Average price
$2.04/ml

per ml: 5 sizes cannot share a dollar average

Best value
$1.12/ml

at 100 ml

Biggest discount
−43%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

Decants compared across 2 stores: the cheapest per ml is $1.92/ml at FragranceNet (8 ml at FragranceNet, $15.39, read Oct 3, 2026, 02:18 UTC).

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 3, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 50 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

Viktor & Rolf Flowerbomb Tiger Lily: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Viktor & Rolf Flowerbomb Tiger Lily?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $82.00 for the 50 ml bottle at MicroPerfumes (read Oct 3, 2026, 21:01 UTC), compared across 2 retailers. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Viktor & Rolf Flowerbomb Tiger Lily cost?
Viktor & Rolf Flowerbomb Tiger Lily starts at $82.00 for a 50 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Viktor & Rolf Flowerbomb Tiger Lily?
The best value we track is $1.12/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Is it cheaper to buy a decant or a full bottle of Viktor & Rolf Flowerbomb Tiger Lily?
The full bottle is cheaper per millilitre: $1.12/ml for the cheapest full bottle (100 ml at FragranceNet, $111.99, read Oct 3, 2026, 18:48 UTC), against $1.92/ml for the cheapest decant (8 ml at FragranceNet, $15.39, read Oct 3, 2026, 02:18 UTC), about 1.7 times as much per ml. A decant costs less up front, which makes it the cheaper way to try the scent before committing to a bottle.
Why is Viktor & Rolf Flowerbomb Tiger Lily cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Viktor & Rolf

Other Viktor & Rolf fragrances we price across providers.

  • Viktor & Rolf

    4 providers

    Spicebomb Night Vision

    EDT

    Bottle size for Viktor & Rolf Spicebomb Night Vision

    $12.99$2.60/ml

    $16.79$2.10/ml

    $59.49$1.19/ml

    $70.00$0.78/ml

    best of 4 providers at 90 ml

  • Viktor & Rolf

    4 providers

    Spicebomb Extreme

    EDP · Men

    Bottle size for Viktor & Rolf Spicebomb Extreme

    $14.47$2.89/ml

    $18.89$2.36/ml

    $66.00$1.32/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $87.49$0.97/ml

    best of 3 providers at 90 ml

  • Viktor & Rolf

    3 providers

    Flowerbomb

    EDP

    Bottle size for Viktor & Rolf Flowerbomb

    $14.97$2.99/ml

    $16.79$2.10/ml

    $57.39$1.91/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $60.00$1.20/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $98.69$0.99/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $209.99$1.40/ml

  • Viktor & Rolf

    2 providers

    Spicebomb Dark Leather

    EDP · Men

    Bottle size for Viktor & Rolf Spicebomb Dark Leather

    $12.99$2.60/ml

    $16.09$2.01/ml

    $22.39$2.24/ml

    $68.59$1.37/ml

    $88.00$0.98/ml

    best of 2 providers at 90 ml

    $125.29$0.84/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Lancome

    3 providers

    La Vie Est Belle

    EDP · Women

    Bottle size for Lancome La Vie Est Belle

    $3.99$3.99/ml

    $14.97$2.99/ml

    best of 2 providers at 5 ml

    $18.19$2.27/ml

    $21.99$2.20/ml

    $40.59$2.71/ml

    $83.29$2.78/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $89.00$1.78/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $128.79$1.72/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $111.99$1.12/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $171.49$1.14/ml

  • Michael Kors

    2 providers

    Glam Jasmine

    EDP · Women

    Bottle size for Michael Kors Glam Jasmine

    $75.99$1.52/ml

    $111.99$1.12/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Parfums de Marly

    2 providers

    Godolphin

    EDP · Men

    Bottle size for Parfums de Marly Godolphin

    $4.99$4.99/ml

    $19.99$4.00/ml

    $34.99$3.50/ml

    $139.97$1.12/ml

    best of 2 providers at 125 ml