Daily Fragrance Scout
Yves Saint Laurent Le Vestiaire Tuxedo Sharp Patchouli bottle

Yves Saint Laurent Le Vestiaire Tuxedo Sharp Patchouli

Eau de ParfumUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Yves Saint Laurent Le Vestiaire Tuxedo Sharp Patchouli is $352.99 for 125 ml at Maple Prime ($2.82/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$352.99

125 ml · 1 provider

Average price
$352.99

across 1 provider at 125 ml

Best value
$2.82/ml

at 125 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 16, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 125 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$357.99$352.99
Aug 13, 202647 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$352.99
Average now:
$352.99
Trend:
−$5.00 since Aug 13, 2026

Yves Saint Laurent Le Vestiaire Tuxedo Sharp Patchouli: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Yves Saint Laurent Le Vestiaire Tuxedo Sharp Patchouli?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $352.99 for the 125 ml bottle at Maple Prime (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $352.99 a good price for Yves Saint Laurent Le Vestiaire Tuxedo Sharp Patchouli?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Maple Prime is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Yves Saint Laurent Le Vestiaire Tuxedo Sharp Patchouli cost?
Yves Saint Laurent Le Vestiaire Tuxedo Sharp Patchouli starts at $352.99 for a 125 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Yves Saint Laurent Le Vestiaire Tuxedo Sharp Patchouli?
The best value we track is $2.82/ml per millilitre at the 125 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Yves Saint Laurent Le Vestiaire Tuxedo Sharp Patchouli?
The lowest price we have recorded for the 125 ml size is $352.99, tracking since Aug 13, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Yves Saint Laurent Le Vestiaire Tuxedo Sharp Patchouli cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Yves Saint Laurent

Other Yves Saint Laurent fragrances we price across providers.

  • Yves Saint Laurent

    5 providers

    Myslf

    EDP · Men

    Bottle size for Yves Saint Laurent Myslf

    $4.99$4.99/ml

    $20.99$4.20/ml

    $28.99$2.90/ml

    $82.95$2.07/ml

    best of 2 providers at 40 ml

    $83.95$1.40/ml

    best of 3 providers at 60 ml

    $119.99$1.20/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $165.95$1.11/ml

    best of 3 providers at 150 ml

  • Yves Saint Laurent

    4 providers

    Y Intense

    EDP · Men

    Bottle size for Yves Saint Laurent Y Intense

    $4.50$4.50/ml

    $17.99$3.60/ml

    $28.99$2.90/ml

    $125.95$2.10/ml

    best of 2 providers at 60 ml

    $107.95$1.08/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Yves Saint Laurent

    4 providers

    Libre Berry Crush

    EDP · Women

    Bottle size for Yves Saint Laurent Libre Berry Crush

    $6.99$6.99/ml

    $24.49$4.90/ml

    $44.99$4.50/ml

    $121.99$2.44/ml

    $139.99$1.56/ml

    best of 3 providers at 90 ml

  • Yves Saint Laurent

    3 providers

    Black Opium Glitter

    EDP

    Bottle size for Yves Saint Laurent Black Opium Glitter

    $6.99$6.99/ml

    $29.99$6.00/ml

    $24.49$2.45/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $83.99$2.80/ml

    $104.99$2.33/ml

    $110.99$2.22/ml

    $126.69$1.41/ml

    best of 2 providers at 90 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Tiziana Terenzi

    1 provider

    Dionisio

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Tiziana Terenzi Dionisio

    $282.09$2.82/ml

  • Regalien

    2 providers

    Chatelain 22

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Regalien Chatelain 22

    $6.49$6.49/ml

    $27.49$5.50/ml

    $36.49$3.65/ml

    $225.00$2.81/ml

    best of 2 providers at 80 ml

  • Maison Margiela Replica

    1 provider

    Jazz Club

    EDT · Unisex

    Bottle size for Maison Margiela Replica Jazz Club

    $85.00$2.83/ml

  • Adamo

    1 provider

    South of 5th

    EDP · Unisex

    Bottle size for Adamo South of 5th

    $280.69$2.81/ml